Wpis z mikrobloga

Ile trzeba by dać za porządny nowy #rower tak by się jeździło przyjemnie i bez większego zmęczenia? #szosa #gravel #kolarstwo Oczywiście interesują mnie odpowiedzi jak najmniej ale pewnie za mniej niż 2k to nie ma czego szukać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualnie mam coś takiego jak na zdjęciu (plus komentarze) i mój rekord na tym to 100 km w 5h ale to parę ładnych lat temu. Rower do jazdy głównie po mieście + jakieś drogi polne gdzie nie ma ścieżki rowerowej.
Pobierz
źródło: comment_1655678107ETIhhVzCyjC4VKmtEF4PEb.jpg
  • 24
Ile trzeba by dać za porządny nowy #rower tak by się jeździło przyjemnie i bez większego zmęczenia? #szosa #gravel #kolarstwo Oczywiście interesują mnie odpowiedzi jak najmniej ale pewnie za mniej niż 2k to nie ma czego szukać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bb-8:
Celował bym w używaną szose (olx zakres do 1k)
Co musi mieć:
Odpowiedni rozmiar i geometrie
Baranek
Sprawne hamulce
Wymienny hak przerzutki (chyba że mieszkasz
@Suheil-al-Hassan: właśnie widziałem post. skoro rower odebrałeś złożony od dealera to jedź z nimi, jak się wykręcą to rzecznik ochrony praw konsumenta, on jak nic nie zdziała to wezwanie do sądu polubownego a potem ewentualnie sąd
Celował bym w używaną szose (olx zakres do 1k)


@bb-8: no i tu może być problem, wątpię, że będzie wysyłka + znalezienie roweru po słowach kluczowych na olx to pewnie będzie dramat. Mój obecny rower z perspektywy czasu wydawał mi się bardzo spoko w porównaniu do rowerów miejskich typu Veturilo, no ale ostatnio jeździłem i na tym i na tym i za bardzo różnicy to nie ma xD
@bb-8: ważne by miał:
a - hydraulikę
b - napęd przynajmniej średniej klasy (deore, tiagra, grx) to czy 1x czy 2x to juz kwestia preferencji choc IMHO 1x jest fajniejsze.

w wypadku gravela, szosy to oznacza co najmniej 7-8k (hydraulika szosowa swoje kosztuje niestety sporo)
w wypadku rowerów MTB, crossowych czy tzw "graveli z prostą kierownicą" zaczynamy gdzieś w okolicach 4-5k.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bb-8: zależy jak bardzo chcesz kombinować. No i czy masz narzędzia, czas, umiejętności i cierpliwość xd

Najtańszy nowy gravel z hamulcami tarczowymi i Clarisem to chyba stalowy Romet Finale.

Opcja dwa to Triban RC120 z oponami gravelowymi, więc cena zamknie się w 3k. Z tym że tam wchodzi chyba max opona 38mm (38c albo mniej, zależy od opony)

Możesz też zrobić jakiegoś ulepa z olxa. Ale to już trudniej. Trzeba mieć