Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ja mam takie jedno małe życzenie. Jeżeli uda się spompować jeszcze btc pod 30k, to niech #tesla sprzeda swoją partię w całości. Na co jej to, ewentualnie generuje straty na koniec kwartału.
#gielda #kryptowaluty
  • 11
  • Odpowiedz
@gonzo91: Pytanie czy rynek będzie w stanie przyjąć taką ilość bez kolejnych mocnych spadków.
Tesla posiada przecież sporo btc i to nie jest dobry moment na ich upłynnienie.
Mogliby ewentualnie próbować pozbyć się tego partiami, ale gdyby ta informacja wyszła na jaw to rynek mógłby to odebrać negatywnie, co pogorszyłoby sytuację.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamil-wasniewski: zawsze można próbować na raty. Wiem, że to nie jest dobry moment, aktualnie by to wygenerowało stratę około 400 mln$. A to co się potem stanie z rynkiem krypto to już nie ważne.
Każda sprzedaż na pewno będzie dokumentowana pismem do SEC, więc rynek się dowie tak czy siak.
  • Odpowiedz
@gonzo91: tak naprawdę, to nie wiadomo, czy nie sprzedali już, np. wtedy kiedy Musk mówił, że ma super złe przeczucie na temat ekonomii/gospodarki.


@gonzo91: we wczorajszym wywiadzie, Elon mówił, że Bitcoiny stanowią małą część ich zasobów. Mówił w czasie teraźniejszym, więc Tesla raczej nie sprzedała.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: nie boje się o ogólne zasoby pieniężne firmy, nawet jakby stracili to wszystko to nie miało by to wpływu na działanie firmy. Tylko strata na bitcoinie będzie taką całkiem sporą rysa na podsumowaniu kwartału, na którą kij wie jak zareaguje rynek.
  • Odpowiedz