Wpis z mikrobloga

@Errad po Twoim komentarzu mam w głowie tylko większy mętlik. xD

Ta agencja ma mocno średnie stawki. Jednemu mirkowi ogarnąłem robotę bez kwalifikacji za 560 tygodniowo z darmową chatą. A tu spawacz ma dostać 700 brutto (3k/msc, górne widełki) i jeszcze chata po jego stronie, gdzie ja wiem, że lepszymi ofertami można żonglować co miesiąc.

Póki co, to dowiedziałem się, że 500e miesięcznie netto to potrafi być już spora różnica.
@Silvervend:
Spotkałem się kiedyś z opinią, że Holendrzy są generalnie średnio techniczni, a sam rozmawiałem z sąsiadem, który mówił, że za młodu pracował tam gdzie ja, ale było za ciężko więc chyba można wywnioskować, że imigranci, którzy nie pracują w najprostszych pracach czyli np, wykwalifikowani robotnicy, techniczni i/lub operatorzy zarabiają więcej niż przeciętni Holendrzy. Sam zresztą zarabiałem powyżej mediany(która wynosi ~2350 minus ubezpieczenie).
@Silvervend:
Przypomniałem sobie, że przecież pracownicy tymczasowi mający rezydencję podatkową poza Holandią dostają kilka procent ulgi z tytułu kosztów eksterytorialnych plus różnie rozliczany jest podatek wakacyjny i z tego może wynikać część różnicy w zarobkach.
@Silvervend: u mnie stawki w biurze w logistyce są tak żałosne, świeżakiem dostają 11,20 BURTTO na tymczasowym kontrakcie, a na vascie masz 14brutto a pod tym cala logistykę danego klienta, inventory outbound inbound planning kpi, rachunki, dokumenty celne itd