Wpis z mikrobloga

@mamarysh no właśnie szukam punktów odniesienia. Widziałem, że sporo osób szuka pracy za 500/tydzień bez kwalifikacji, a znam ludzi z kwalifikacjami, co nie oczekują takich stawek.

Co więcej, to widzę, że agencje płacą więcej niż bezpośrednio w firmach robiąc dokładnie to samo.
@pluktrux pytałem o ocenę wysokości zarobków, a nie jak się żyje za takie pieniądze. Bardziej mnie interesuje, czy np. te 3k netto jest uważane za stawkę dobrą dla magazyniera, specjalisty czy dyrektora?
@pluktrux no właśnie stąd moje całe zakłopotanie, bo w piątek odszedł starszy Holender, co miał 2k netto bezpośrednio pod firmą, robiąc coś, co jednak wymaga jakichś kwalifikacji do, a kolega przez agencję, robiąc najprostsze rzeczy w tej samej firmie, ma 2,4k+ kwatera za free.

@PiotrFr to wiem, ale nie wiem na ile wierzyć tym statystykom. W tym tygodniu gadałem z młodym Holendrem (jego ojciec jest księgowym i się interesuje tego typu rzeczami),
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silvervend: to prawda z tym, że na tej samej pracy możesz zarobić więcej przez agencję, ale odpadają Ci wszystkie przywileje związane z zatrudnieniem pod firmą i posiadaniem umowy o pracę.
@Silvervend:

to wiem, ale nie wiem na ile wierzyć tym statystykom. W tym tygodniu gadałem z młodym Holendrem (jego ojciec jest księgowym i się interesuje tego typu rzeczami), co uważa, że na ZZP malując można na luzie wyciągać 50/h, a z kolei Polka, co pracuje w agencji, mówi, że 40/h to dostaje gościu co obsługuje wszystkie ciężkie maszyny. I nie wiem komu wierzyć.

Ale to o niczym się nie świadczy. U
@PiotrFr no jednak trochę świadczy, bo daje to jakiś obraz ogólnej sytuacji. Gdyby chodziło o kwestie indywidualne, to nawet bym nie pytał, bo po prostu bym się odnosił do swoich obecnych zarobków. ¯\(ツ)
@PiotrFr nie uważam, że są nieprawdziwe, tylko szukam ich potwierdzenia. Przykładowo, średnia zarobków w Polsce, o której najczęściej mowa, podawana przez GUS, który bierze pod uwagę pracowników z firm zatrudniających 9+ osób co zaburza obraz. Nie wiem, czy w Holandii jest coś takiego, gorszego albo może jednak podają rzetelne informacje.
@Silvervend: to, czy kwota która zarabiasz do dużo czy mało zależy od kilku indywidualnych kwestii. Ile wydajesz na mieszkanie, jedzenie, samochód? ile Ci zostaje po dokonaniu niezbędnych płatności i ile jesteś w stanie odłożyć. Dla każdego to może być inna suma. Ja zarabiam 2600 na rękę i dla mnie to jest po prostu OK.
@Silvervend: Przecietni specjalisci(marketingowcy/finanse/Okolo IT lub junior devy) to ok 35-60k brutto. W wypadku dobrych specjalistow mówimy tu o 70-120k EUR rocznie, wybitni w Holandii to 150-250K+. Czy 3K netto to dużo? Niewiele w Amsterdamie, dobrze jeżeli mieszkasz gdzieś gdzie jest tanio

A co do dyrektorów to ciężko powiedzieć czy mówisz o dyrektorze departamentu finansów w międzynarodowym korpo czy dyrektorze zakładu produkcyjnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to wiem, ale nie wiem na ile wierzyć tym statystykom. W tym tygodniu gadałem z młodym Holendrem (jego ojciec jest księgowym i się interesuje tego typu rzeczami), co uważa, że na ZZP malując można na luzie wyciągać 50/h, a z kolei Polka, co pracuje w agencji, mówi, że 40/h to dostaje gościu co obsługuje wszystkie ciężkie maszyny. I nie wiem komu wierzyć.


@Silvervend: ZZP zarabiają więcej, ale nie mają płatnych dni
@Silvervend:
Ten artykuł rzuca trochę światła. To jest z kolei często polecana agencja, plus można trochę wywnioskować z werk.nl(jest to chyba państwowy portal).
Poza tym z tego co wiem kasjerzy czy kierowcy autobusów zarabiają po 1700 netto.
Przy czym warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie jest dodatkowo płatne- minimum 100 EUR/msc.
Ja w fabryce zarabiałem po 2600 netto za 5-6 dni w tygodniu(co druga sobota) minus zakwaterowanie i ubezpieczenie.
Jakbym miał