Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się, czy potrollować że "hurr durr grut to gunwo w pożondnej berecie NIGDY by się nie zdażyło", ale w sumie po co...

Na foto Beretta ARX.
Co się stało?
Kilka kwestii:
1. Szkielet Beretty jest z polimerów wzmacnianych metalem, ale ogólnie wytrzymałość tego szkieletu jest niższa niż w metalowych odpowiednikach, szczególnie pod względem plastyczności
2. ARX posiada bardzo ciekawy system wyrzutu łusek, posiada dwa wyrzutniki ruchome oraz dwa pazury wyciągu. W każdej chwili można zmienić kierunek wyrzutu łusek bez nawet odłączania magazynka, nie mówiąc o rozkładaniu broni. Sprawia to jednocześnie, że system ten jest delikatny i podatny na usterki
3. Użytkownik używa amunicji z legendarnej firmy MESKO S.A. czyli płacą jak za mokre zboże, a otrzymują elaborkę średniej jakości.

Łącząc wszystkie te aspekty dostajemy karabinek, który jest bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość amunicji, a dodatkowo uszkodzenia wynikające z takich awarii są wyjątkowo spektakularne

To tak w skrócie
Co się stało? Pazur z jakiegoś powodu nie wybrał łuski (pazury są w ARX delikatniejsze, bo muszą być ze względu na funkcję zmiany kierunku wyrzutu). Dodatkowo pocisk był nieodstrzelony. Więc kolejny pocisk wprowadzany do komory odstrzelił pocisk co spowodowało widoczne uszkodzenia.

ARX nie był projektowany jako broń stricte wojskowa tylko dla służb typu ochrona i cywilnych odbiorców, świadczy o tym nie tylko opis producenta ale także brak ognia ciągłego w pierwszych wersjach
Co za tym idzie broń taka może być bardziej wymagająca, ale posiada wiele ciekawych rozwiązań.
Więc po prostu to jest broń która wymaga świadomego użytkownika, a tu na takiego nie trafiło. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jest tu jakiś rusznikarz, co skomentuje? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bron #strzelectwo
Pobierz Polinik - Zastanawiałem się, czy potrollować że "hurr durr grut to gunwo w pożondnej ...
źródło: comment_1655660921BqdMXzU4HkJLb6dfgWidzt.jpg
  • 26
3. Użytkownik używa amunicji z legendarnej firmy MESKO S.A. czyli płacą jak za mokre zboże, a otrzymują elaborkę średniej jakości.


@Polinik: poważnie taki cyrk robi MESKO? Tj. sprzedają elaborke. Jak rozumiem klama strażnika więziennego, nic mu sie nie stało?
poważnie taki cyrk robi MESKO?


@jozef-dzierzynski: A widziałeś, żeby Mesko było pierwszym wyborem strzelców na zawodach Long Range? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tj. sprzedają elaborke

To by wyjaśniało, czemu wojskowe strzelania kończą się rytualnym zbieraniem łusek. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak rozumiem klama strażnika więziennego, nic mu sie nie stało?

W sumie nie wiem, ale skoro pocisk w komorze był nieodstrzelony to raczej
A widziałeś, żeby Mesko było pierwszym wyborem strzelców na zawodach Long Range? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Polinik: nie widziałem ale w aktualnych warunkach ich ceny byłyby całkiem znośne. Wolałbym zapłacić 3pln za 7.62 od mesko niż za korozyjne STV.

To by wyjaśniało, czemu wojskowe strzelania kończą się rytualnym zbieraniem łusek. ( ͡º ͜ʖ͡º)


( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakbyś jeszcze odróżniał naboje od pocisków...


@el009:
Tłumaczę i wyjaśniam.
Pocisk jest częścią naboju. Po uderzeniu iglicy (albo pocisku innego naboju ( ͡º ͜ʖ͡º)) w spłonkę następuje spalenie prochu, w wyniku którego powstają gazy, które powodują odstrzelenie pocisku z naboju.
Zatem nabój, z którego jeszcze nie wystrzelono ma nieodstrzelony pocisk. A jak nabój z nieodstrzelonym pociskiem jest w komorze nabojowej -- to pocisk z tego naboju
To by wyjaśniało, czemu wojskowe strzelania kończą się rytualnym zbieraniem łusek. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Polinik: To chyba tylko na skup metali kolorowych, bo łusek berdana używają używają, dwa trzpienie odspłonkowujące zgiąłem przez nieuwagę