Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie

Witam, pracuje jako programista od 2 lat dla (webdev, fullstack) i w tym roku napisałem maturę. Pytanie jakich studiów (o ile) w #krakow się podjąć, żeby jak najmniej czasu na nie zmarnować? Wyniki to podejrzewam ponad 90% z matmy i jakieś 80 z informatyki. Zastanawiam się nad #wsei i #pk zaocznie/stacjonarnie, agh odpada bo z opinii slyszalem ze ciezko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62af4a6ad08886b56a81066b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Na UJ nie masz fizyki. Nie dostajesz tytułu inż. tylko licencjat przez to. Program studiów nie ma tylu bezsensownych przedmiotów. Jeśli już umiesz programować i chcesz studia robić to tam najlepiej. Minus jest taki, że trzeba matematykę zdać. Na pierwszym roku nie ma poprawki. Nie zdasz to wylatujesz.
@szk6dnik: nie dostaniesz inż bo to nie jest uczelnia techniczna, a nie dlatego że nie ma fizyki. Na wydziale FAIS jest fizyka i też masz licencjata

@AnonimoweMirkoWyznania: i w sumie ten wydział i uczelnie polecam. Z tym, że na żadnej dziennej informatyce nie będzie łatwo do 3 roku. Trochę tej matmy jednak trzeba przerobić i twoje doświadczenie programistyczne niestety w niczym ci tutaj nie pomoże, chociaż wysokie wyniki z matury
@powaznyczlowiek: Czy w ogóle istnieje w prawie takie pojęcie jak uczelnia techniczna? Ja myślę, że nie ma tytułu inż. po skończeniu tych studiów bo po prostu nie spełniają wymogów zawartych w rozporządzeniu o szkolnictwie wyższym. Studia nie trwają 3,5 roku tylko 3 lata i pewnie nie ma wymaganej liczby godzin z pewnych przedmiotów. Może jest ktoś tutaj bardziej zorientowany i wyjaśni czemu tak jest.

@AnonimoweMirkoWyznania Jeśli jesteś zadowolony z pracy i
@szk6dnik: żaden ze mnie ekspert ale nie wydaje mi się żeby druga (lub pierwsza zależnie od rankingu) uczelnia w kraju "nie spełniała" wymogów prawnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu widocznie takie mają podejście i taki program studiów - ja się kiedyś spotkałem z takim określeniem właśnie jak wyżej, ale pewnie jest to znacznie bardziej skomplikowane
wszystkie studia to strata czasu


@jerry_owies: nieprawda, tylko trzeba umieć je wykorzystać na swoją korzyść. Jeśli ktoś myśli że pójdzie na studia, przebaluje kilka lat za pieniądze rodziców, dostanie papier i potem będzie z górki, to tak, wtedy jest strata czasu i rozczarowanie.