Wpis z mikrobloga

Dokładnie tak robię jak na meme. I polecam ten styl.

Tak samo, jak ktoś zaczyna filmik od żebrania o subskrypcję. CZEMU MAM ZASUBSKRYBOWAĆ? Nie dość, że jeszcze nie wiem, czy podoba mi się treść którą typ dostarcza, to jeszcze mam od razu info, że w każdym obejrzanym filmiku przed właściwą treścią trzeba wysłuchać litanii żebractwa.

#humorobrazkowy #oswiadczeniezdupy #youtube #bekazpodludzi
MrGalosh - Dokładnie tak robię jak na meme. I polecam ten styl.

Tak samo, jak ktoś...

źródło: comment_1655455583Xrn58c92uj0l3ymmKJ4a3n.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrGalosh: YouTube zachęca twórców do takich działań i według ich danych jest to efektywne i powinno się tak robić.
@benekxd: Nie ma oficjalnych informacji o samym algorytmie i wadze łapek w nim ale przecież w Polsce byli twórcy, którzy wybili się właśnie na tym aby widzów denerwować, na tym swoją potęgę i zasięgi zbudował np. Kruszwil.
  • Odpowiedz
@MrGalosh: klikajac łapke w dół dajesz sygnał algorytmowi, że youtuber wywołuje w Tobie emocje, niewazne czy pozytywne czy negatywne wazne, że cię do czegoś nakłonił a tacy youtuberzy są wyżej w rankingach bo wywołując emocje mają więcej wyświetleń (bo ludzie wchodzą choćby z ciekawości) a przez to youtube na nich więcej zarabia bo reklamodawcy płacą więcej kasy za bardziej oglądane filmy :)

Dlatego usunęli licznik łapek w dół i dali
  • Odpowiedz
@MrGalosh: w sumie to zależy co oglądasz, masz sobie takie podcasty populrnonaukowe np i co ci to da że pominiesz te 30 sekund wstępu jak całość ma np. 2 godziny. Youtube to jest praca dla jednych na pełen etat dla drugich jako dodatek, trzeba włożyć mnóstwo czasu i pracy żeby te filmiki się tam pojawiły więc nie widzę nic złego w tym że twórca próbuje podbijać w różny sposób sobie
  • Odpowiedz
@MrGalosh: widziałam kilka filmików mówiących o tym zjawisku i wywodzi się to z tego, że sieci partnerskie (takie grupy managerów dla tego typu kont, które pomagają im się wybić) nakazują im żebrać.
Czemu? Bo content większości z nich chętnie oglądają dzieci, nawet jeśli w domyśle nie jest to dziecięcy materiał. A dzieci chętnie dadzą łapkę, suba i dzwoneczek (XD) ale trzeba im o tym przypominać i to działa.
  • Odpowiedz
@MrGalosh: jedyny skuteczny sposób to unsub i zaprzestanie oglądania kanału, łapka w dół to też aktywność dla filmu, poza tym w obecnych czasach nic już nie znaczy dla widza (w sensie np. ostrzeżenia innych o słabym materiale)
  • Odpowiedz