Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki - taka sytuacja w moim #januszex
Byłem na zwolnieniu chorobowym powyżej 30dni (złamanie). 13.06 (ostatni dzień L4) lekarz stwierdził że jestem zdolny do pracy - tego samego dnia dzwonię do kierownika z tą informacją, dodatkowo 14.06 wysyłam na maila kierownika zdjęcie zaświadczenia lekarskiego o zdolności do pracy od 14.06. Potem otrzymuje telefon że badania lekarskie kontrolne mam ustalone na 28.06 a do pracy wracam od 1.07. Co najważniejsze - w czasie od zakończenia L4 do czasu badań kontrolnych + dodatkowo jak dobrze rozumiem 29-30.06 mam nakazane skorzystanie z urlopu wypoczynkowego (!) Skierowanie na badanie kontrolne odebrałem wczoraj tj 15.06 przez kolegę z pracy, a zostało one wypisane przez pracodawcę z datą 20.06 (sic!). Co tu się odjaniepawla? Czy Januszex ma prawo mi w takich okolicznościach narzucić urlop wypoczynkowy? Z tego co się zorientowałem nie jest to jasno opisane w kodeksie pracy ale najnowsze orzeczenie sądu najwyższego mówi że urlop wypoczynkowy bez badań kontrolnych jest nieprawidłowy. Jak to rozegrać? Jutro zamierzam też dopytać o to na infolinii PIP

#prawo #prawopracy #pracbaza #kadry #l4 #kodekspracy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ab95ce08ce78ea7e2cebb6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: nie lepiej było odebrać awizo w ostatni dzień? Nie było by problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raczej sądy pracy wszystkiego obligatoryjnie nie przyklepują. Generalnie pracodawca może Ciebie na ten urlop wysłać. Jak chcesz się o to sądzić, to szukaj nowej pracy i prawnika - żeby wszystko było lege artis, bo łatwo się wyłożyć na jakiejś dupereli. Musisz sam sobie odpowiedzieć ile możesz zyskać, a ile stracić.
@lampart-marcin: to tak nie działa, za datę doręczenia uznaje się w tym przypadku pierwszy dzień w którym strona mogła odebrać list. Terminy z podwójnym aeizowaniem dotyczą różnego rodzaju procedur urzędowych i wynikają wprost z przepisów
OP: @lampart-marcin: nie chce się ciągać po sądach. Jak w rozmowie telefonicznej zaproponowałem przedłużenie L4 do czasu badań to wielce oburzenie. Podejrzewam że miałbym kontrolę ze strony januszexa/ZUS. Myślałem że w czasie oczekiwania na badania wstępne nie mogę być na urlopie wypoczynkowym i normalnie przysługuje mi wynagrodzenie.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop