Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zdradzę wam tajemnicę Poliszynela kochani - lepiej studiować przyszłościowy kierunek na Wyższej Szkole Gotowania na Gazie i Obierania Kartofli w Pcimiu Dolnym, niż #!$%@?ę na #uj czy #uw. Dlaczego?

Przez rok miałem wątpliwą przyjemność studiować totalne gówno na #uniwersytetjagiellonski w #krakow. Po tym czasie stwierdziłem, że te #studia nic mi nie dają i zmieniłem na coś innego (nie, nie potężne IT) i poszedłem na inną placówkę. To, czy była to uczelnia publiczna czy prywatna nie ma większego znaczenia w tej historii. Najważniejsze, że nie był to ten osławiony ujot ( ͡° ͜ʖ ͡°) No cóż, zrezygnowałem z polskiego Harvardu na rzecz uczelni, która w rankingach obok ujotu nawet nie stała. Od samego początku zaczęły się śmieszki heheszki w moją stronę od znajomych z tej potężnej uczelni "że jak to? rezygnować z ujotu?!". Cóż, brnąłem dalej w zaparte. Pewnego dnia spotkałem znajomą, która w tym roku jest już rok po licencjacie i nie może znaleźć #praca. Zaczęły się jej płacze i żale, że "zły patriarchat, że kapitalizm, że hurr durr!" xD Cóż, po tej #!$%@? pozostaje jej jedynie kariera naukowa, ewentualnie przebranżowienie się na programistkę. Ewentualnie może coś innego wykombinuje :3 Wracając, ja już pracuję. Pracowałem już w czasie studiów. Żaden pracodawca nie pytał mnie o uczelnię. Liczył się kierunek. Pozdrawiam.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a9b872a016216c1fd74802
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 6
knur:

pozostaje jej jedynie kariera naukowa,

sam znam dwa takie przypadki, generalnie potwierdza to regułę, że jak nic nie potrafisz to idź uczyć

ewentualnie przebranżowienie się na programistkę

no tak, bo to jak zmiana majtek

lepiej studiować przyszłościowy kierunek na Wyższej Szkole Gotowania na Gazie i Obierania Kartofli w Pcimiu Dolnym, niż #!$%@?ę na #uj czy #uw

obie te "topowe" uczelnie są w ogólnoświatowym rankingu na 400-którymś miejscu, za uniwersytetem w