Wpis z mikrobloga

#programowanie #devops #programista15k #go #aws
Są tutaj jakieś mirki programiści Go?
Dostałęm ofertę na taką technolgię. Obecnie od kilku lat pracuje głownie z .NETem ale od pewnego czasu chciałem spróbowac czegoś innego. Dodatkowo praca byłaby z AWS. Jest to dla mnie cos zupełnie nowego więc nauki byłoby sporo ale w sumei taki miałem cel. Jakie sa stawki dla senior dev'a który przesiada sie na Go?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie sa stawki dla senior dev'a który przesiada sie na Go?


@JudeMason: taka jak masz +10% albo 50-80k - w załeżności od tego jak obrotny jesteś.
Mam nadzieję, że nie chcesz obniżać stawki, bo zmieniasz technologię?
  • Odpowiedz
@v01dtec: Co do stawki to wolałbym oczywiście ine obniżac ale nigdy nie zmieniałem tehcnologii więc jets to dla mnie nowe doświadczenie. W Go zaczynałbym kompletnie od zera.Teraz jako .NET mam na PLN jakieś 16k netto na UOP, B2B nie wchodzi teraz w grę.
  • Odpowiedz
@JudeMason: ja się przesiadałem z bazodanowca/PLSQL developera na javowca i z javowca na devopsa i nie obniżałem stawki ¯\_(ツ)_/¯ Chociaż też robiłem to jakoś tak stopniowo - po prostu coraz więcej zajmowałem się nową "działką" a coraz mniej starą, żeby móc powiedzieć, że mam expa.
  • Odpowiedz
@v01dtec: ogólnie po tym justjoin wnosze że stawki się od siebie bardzo różnią, chyba sporo zalezy od firmy czy konkretnego projektu. No nic - moją głowną motywacją jest popracować z chmurą a oni to oferują, u mojego skutalnego janusza nie ma na to widoków.
  • Odpowiedz
@JudeMason: Z regular DevOpsa wlasnie przechodze na programiste Go i boost x2 w zarobkach. Go poduczylem sie w wolnym czasie po prostu. Tyle ze wymagaja duzej znajomosci k8s wiec moje doswiadczenie sie jednak bezposrednio przeklada.
  • Odpowiedz
@JudeMason: Mi właśnie zlecili nauczenie się pythona (umiem troche już), wpisałem 40h i będę ogarniał. Jeszcze nigdy w zyciu takiego wysokiego stypendium za nauke nie dostawałem
  • Odpowiedz
@JudeMason przesiadłem się z Javy na Go jakiś czas temu ofert sporo, ale głównie dla firm z zagranicy to i wiadomo hajs dobry. Ogólnie sam język bardzo spoko jeśli lubisz minimalizm i czytelność kodu, natomiast na pewno trzeba opisać się więcej aby zrobić przysłowiowego cruda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz