Wpis z mikrobloga

Mireczki, troche może debilne pytanie ale jak poznać czy mam opony założone na tubeless czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak się ułożyło że nie miałem potrzeby wymieniać opon od dłuższego czasu a zarówno w góralu jak i w gravelu w opisie było „tubeless ready”. Jak rozumiem to znaczy że mogą być tubeless ale nie musza.

Zwykle opony z dętkami ściągałem, zmieniałem wiele razy w poprzednich rowerach ale tych tubelessów się troche obawiam czy jak zdemontuje to czegoś nie pochrzanie. Dlatego chciałem się doradzic czy mogę jakoś z zewnątrz ogarnąć czy ta dętka tam jest czy nie.

#gravel #szosa #cx #mtb #freeride #rower #rowery #kiciochpyta
Buntro - Mireczki, troche może debilne pytanie ale jak poznać czy mam opony założone ...

źródło: comment_16552876316Cv2L2n3UMWbpwF3ZUoW68.jpg

Pobierz
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Buntro: wciśnij delikatnie cały wentyl, jeśli się da i nie syczy przy tym powietrze to masz dętki. Jeśli suknie i poleci mleko to tubless :) tylko uważaj żeby całkiem nie rozszczelnić.

P.S. raczej producent z fabryki wypuszcza że zwykła dętką. Pieron wie ile rower będzie stał zanim go ktoś kupi i zacznie używać i do tego czasu może mleko wyschnac, albo gdzieś w transporcie się rozszczelnić i tylko bałaganu narobić.
@pstrokatasroka: jest bardziej stabilne niż się spodziewałem. Na sztyce jest takie wgłębienie, jakby haczyk a to co trzyma koło jest mocno wgłębione wiec na boki tez ok. Wiadomo jak się w to np niechcący walnie to może rower poleciec, ale jak stoi spokojnie to samo się nie wywróci.

Wersja pro ma tez takie dodatkowe pręciki które poniżej sztycy mogą trzymac koło na boki ale jak ich nie zakładałem bo według mnie
Buntro - @pstrokatasroka: jest bardziej stabilne niż się spodziewałem. Na sztyce jest...

źródło: comment_1655309485l9l8Fcs1oSOD0F6LVtHY6e.jpg

Pobierz