Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego wali sie rynek?? Nadchodza regulacje w UE i USA (takze m.in Korea), ktore zmiota pseudo projekty. Wiekszosc ludzi nie che zrozumiec, ze wiekszosc projektow to zwykle ponzi scheme i pralnie pieniedzy. Po regulacjach zostanie moze 200 projektow, ktore maja jakiekolwiek szanse na real life adoption. Wyciagane sa pieniadze z rynku przez cwaniakow + ulica zaczyna wyprzedawac. Ludzie wierza, ze beda mieli nowy system finansowy bez bankow itp., a prawda jest taka, ze banki centralne z BIS (bank of international settlement) na czele walna ludziom CBDC z data waznosci prosto w twarz i nic im nie zrobia. Dlaczego regulacje akurat teraz? Zapoznajcie sie z ISO20022 SWIFTa (https://www.swift.com/standards/iso-20022), to jest powod dla ktorego w 2022 trzeba uregulowac kryptowaluty i ich uzycie w nowym systemie finansowym oraz przy okazji pozbawic ludzi nadziei na to, ze jakis Satoshi stworzyl cos co pokona bankierow centralnych. Nie wiem na jakim swiecie zyja Ci ludzie. Wszyscy mamy miec elektryki, segregowac smieci, wszystko eco a jednoczesnie pozwola Wam kopac BTC, ktory zuzywa tyle energii? Serio, zabawne. Nie patrze na zalamanie rynku teraz w kontekscie poprzednich spadkow gdyz nigdy nie bylo REGULACJI, ktore sa czynnikiem, ktory zmieni caly rynek. Polecam zapoznac sie z tym kto mowil w tym roku w Davos o nowym systemie finansowym swiata gdzie przelewy beda przychodzic z dowolnego miejsca na swiecie w dowolne inne miejsce w ciagu kilku sekund. Pieniadze beda przesylane niczym wiadomosci na messengerze, od reki a Ripple/Stellar Fundacja graja pierwsze skrzypce. Jest 5 tokenow, ktore sa compliant z ISO20022 swifta obecnie. Caly system platnosci UE oraz UK adoptuje ISO20022 w listopadzie 2022 a FED 2023-2024. Kraje azjatyckie tez 2022-2025. Czas pokaze czy mialem racje, pracowalem 3 lata przy SWIFT cross border payments wiec temat jest mi bliski #kryptowaluty
  • 7
@bitcoholic: XRP/XLM/XDC/ALGO/IOTA kazde z nich odpowiada za inny segment rynku wiec paradoksalnie nie sa dla siebie konkurencja jak niektorzy youtuberzy lubia to przedstawiac. XRP = platnosci bankow centralnych, instytucji finansowych, DERYWATY !! itp. XLM = platnosci p2p, XDC = trade finance, ALGO = Smart contracts, IOTA = Machine learning itp. Moje portfolio obecnie to 90% XRP i 10% XLM. Cross-border payments sa priorytetem w tym roku wiec dopiero jak przestawia system
@Distri_guy: Niby dobrze mówisz i zgadzam się w pełni z tym że te tokeny będą użyteczne... dostrzegam szopkę w sprawie RIPPLE VS SEC i w sumie gdyby rynek jeszcze zjechał to byłby to dobry moment na zakończenie tego spektaklu o czym napisałem .... nasuwa się jednak jedno bardzo ważne pytanie a mianowicie ile osób fizycznych ,typowych szarych kowalskich ma XRP... może być to jedno z głównych hamulcowych ceny a mianowicie nikt