Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał że smakuje orzechowo, to raz bo tak jak kolega wcześniej napisał smakuje jak mydło i trzeba to naprawiać, gnieść na jakąś paste, dodając cokolwiek co nada temu przyzwoity smak żeby w ogóle dało się zjeść. (Ale powiedzmy że to jest sprawa personalna nie wnikam jak ktoś lubi jeść mydło)

Dwa zdrowe tłuszcze chłopak ma już tam na talerzu w postaci jajek sadzonych (ok
nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał że smakuje orzechowo, to raz bo tak jak kolega wcześniej napisał smakuje jak mydło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@micke Nikt mi nic nie opowiadał, mam swoje zdanie. Jadłam różne rodzaje.. hass, fuerte kupione na targu śniadaniowym i smakowały orzechowo. Może mam czulsze kubki smakowe niż ty nie wiem.
@micke:

jeśli na prawdę do czegoś się tam czepiać to do pieczywa (i może bliżej nieokreślonego składu tych kiełbasek), wygląda na pszenne / pszenno-żytnie - czyli o wysokim IG. Lepiej byłoby to zamienić na jakieś czarne pełnoziarniste pieczywo ponownie więcej błonnika, przy niższym IG lepiej to wpływa na balans cukru we krwi, a produkty o niskim IG sycą dłużej ponieważ w większości składają się z wielocukrów które to trawią się dłużej.
troglodyta_erudyta - @micke: 
 jeśli na prawdę do czegoś się tam czepiać to do pieczy...

źródło: comment_1655284207gfrlrImeBF17kxHesXuRyp.jpg

Pobierz