Wpis z mikrobloga

a tak na serio, to spróbuj oddawać osocze co dwa tygodnie,


@KrwawyBot: Ale ja nie chcę. Ja uważam, że do RCKiK idę oddać KREW, a nie popłuczki po krwi. Mam w soim życiu pewne zasady których się trzymam i jedną z nich jest nie oszukiwanie siebie albo kogokolwiek. A takim oszukiwaniem siebie jest moim zdaniem oddawanie "krwi" mimo że nigdy tak naprawdę nie oddało się krwi tylko jakiś jej składnik.

takiej
Ja uważam, że do RCKiK idę oddać KREW, a nie popłuczki po krwi. Mam w soim życiu pewne zasady których się trzymam i jedną z nich jest nie oszukiwanie siebie albo kogokolwiek.


@wojtoon: Przecież krew pełna i tak później jest rozdzielana na poszczególne składniki krwi..
Przecież krew pełna i tak później jest rozdzielana na poszczególne składniki krwi..


@Salido: Teraz sobie odpowiedz, czy to samo działa w drugą stronę i czy osocze albo płytki da radę rozdzielić na krew pełną.

Bo jeśli nie da rady to "nagroda" za oddawanie niepełnowartościowego "produktu" chyba nie powinna być identyczna jak oddawanie KRWI.

Albo faktycznie się mylę i idąc do cukierni powinienem płacić 100zł niezależnie od tego czy kupuję jednego pączka
Moim zdaniem powinny być inne odznaki dla tych co idą na skróty oddając trochę wody z krwi co dwa tygodnie, a inne dla faktycznych KRWIODAWCÓW, którzy oddają krew co dwa miesiące.


@wojtoon po co od razu inne odznaki, w ogóle nie powinni pobierać trochę wody z krwi, tylko pieniądze marnują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wojtoon: pijany jesteś czy co, przecież każdy składnik jest potrzebny xD z osocza robią pewnie jakieś leki i inny syf, przecież wszystko jest potrzebne bo nikt nie będzie marnować krwi żeby jakies marginalne ilości płytek wyciągnąć kiedy jakiś gość może sobie pójść i za jednym razem oddać ich dużo więcej niż by oddał oddając krew 2 razy rzadziej
@HughGrandZiemiOdzyskanych ja jak byłem w PCK czy gdzie się tam wnioski składa go wcześniejszych nie chcieli mi wydać. Poszedłem dopiero jak miałem 18l. Zależało mi jedynie na darmowych przejazdach. Teraz wleciało 25l i jedziemy dalej.
@annotate pierwszy raz oddałem chyba w 2008r w technikum, później aż do 2015 oddawałem sporadycznie, od momentu przeprowadzki do większego miasta gdzie miałem punkt pod nosem oddaje regularnie 5-6x w roku

@podzielny w moim mieście żeby zyskać darmowe przejazdy nie wystarczy mieć odznakę, trzeba aktywnie uczestniczyc w promowaniu itp itd i dopiero po tym PCK łaskawie przyznaje jakaś specjalna legitke dla 50 osób rocznie, ot taka ujnia.
Nie wiem, nigdy nie próbowałem,