Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #mojkrajtakipiekny #jakzyc

Dziennie jesteśmy zmuszeni do 12-sto godzinnej pracy. Biorąc pod uwagę że musimy do pracy dojść i z niej wrócić jesteśmy około 13 godzin poza domem (ale to pomijam). Za miesiąc pracy dostajemy 1500 zł do ręki, czyli biorąc pod uwagę że miesiąc pracy ma około 20 dni, na dzień zarabiamy około 75 zł, co gorsza na godzinę dostajemy 6,25 zł. K---a, przecież to jest śmiechu warte.

Wracając do wolnego czasu to zostaje nam zaledwie 11 godzin "wolności" gdzie musimy spać minimum 6 godzin aby jakoś sensownie funkcjonować, czyli w efekcie mamy zaledwie 5 godzin na przygotowanie się do pracy, np. zrobienie śniadania do pracy. I jak tu normalnie funkcjonować?

Idziecie do sklepu i dziecko chce p--------e orzeszki solone za j----e 3 złote i lizaka za 2 złote i to już godzina naszej pracy. Ale mam #buldupy jak to widzę. Osobiście jeszcze się uczę ale jak wracam ze szkoły i widzę zachowania rodziców i ich ciągły pośpiech (np. poganianie dziecka które chce na DARMOWY plac zabaw) to mnie szlag trafia. Non stop pośpiech, nerwy i c--j wie co jeszcze, to się w głowie nie mieści.

Najbardziej mnie r-------o jedno i tego chyba nigdy nie zapomnę i będę o tym opowiadał wnuką (o ile dożyje). Gdy nasz kochany rząd podnosił podatki (22% -> 23%), to było o tym głośno w mediach, ludzie narzekali ale NIC nie zrobili. Jak była afera z ACTA i innym gównem tego pokroju to ludzie protestowali, wyszli na ulicę, powstały setki jak nie tysiące profili na FB i ogólny r--------l wszędzie. Nagle wielkie portale dla >= gimbów zaczęły się integrować wprowadzając przyciemniane tła i inne bajery.

Jak żyć, no jak żyć?!
Acziwment - #gorzkiezale #mojkrajtakipiekny #jakzyc 



Dziennie jesteśmy zmuszeni do...

źródło: comment_ubPbACrgdaCH7JXNVF4Eh2uoYVgalrV7.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@torm: To tylko przykład. Generalnie chodzi o to żeby praca która się wykonuje była odpowiednio wartościowana, żeby na koniec nie zostawały z tego jakies cebulogrosze, żeby i dzieciakowi na studia coś odłożyć, o. Generalnie nikomu nie życzę niskich pensji, bo często to się wiąże z gównianym szefostwem. Miałem nieszczęście widzieć jak moja matka się z czymś takim boryka i po prostu za takie pieniądze to wstyd...

A co do tej
  • Odpowiedz
@payner: Raczej nie chodzi o to żę obciach jak ktoś ma lepszy telefon, takiemu dzieciakowi to trzeba wytłumaczyć że to nie ma znaczenia, bez względu czy kogoś stać na takie bajery czy nie.
  • Odpowiedz
@Acziwment: "jedzmy g---o miliardy much nie mogą się mylić". Moja chrześnica jak miała 3 lata to miała prawie każdą zabawkę jaka była reklamowana w telewizji - Barbie, koniki, kucki, lalki płaczące, lalki srające itd. Pojechaliśmy do niej na urodziny. Dostała kolejną porcję cudów. 10 minut zabawy i w kąt. My jej daliśmy drewniane klocki w blaszanym pudełku. Przez 3 godziny niczym innym się nie bawiła.

Dzieciakowi trzeba pokazać, nakierować go
  • Odpowiedz
@payner: Ale poleciałeś :D I znowu kolejny temat do dyskusji mi poddałeś...

normalnie telefon musze komorkowy wymienic, bo wszyscy juz loguja sie na fb z komorki a ja nie umiem, co za obciach :D


Ehh... Operatorzy i ich super smartfony...
  • Odpowiedz
@Krawwo: no i trafiłeś w sedno. Ludzie nie umieją ale też nie chcą i ich nie interesuje. Gdyby mieli ochotę poznać podstawy ekonomi to by rozumieli że jeśli nikt nie pójdzie pracować za 1000 zł, to pracodawca albo sam będzie musiał zacząć z---------ć albo zapłaci uczciwie
  • Odpowiedz
o i trafiłeś w sedno. Ludzie nie umieją ale też nie chcą i ich nie interesuje. Gdyby mieli ochotę poznać podstawy ekonomi to by rozumieli że jeśli nikt nie pójdzie pracować za 1000 zł, to pracodawca albo sam będzie musiał zacząć z---------ć albo zapłaci uczciwie


@torm: trzeba technologii jeszcze lepszej, aby zwykli prosci ludzie mogl isie midzy soba komunikowac i to im ulatwi wspolne działanie/planowanie :D bogaci beda srac w
  • Odpowiedz
@payner: e widzisz, wystawać pod spożywczakiem i p-------ć że Kowalska ma nowy płaszcz a Nowak nowy samochód to jakoś mogą i bez technologii ;)
  • Odpowiedz
@Acziwment: przesadziles mi praca z dojazdami i robieniem jedzenia zajmuje 10h maxxx( autobusem do pracy jadę 15min) o ile sie ma dobrą organizacje czasu i chęci to wcale tak źle to nie wygląda
  • Odpowiedz
@Acziwment: ech p---------e. Kwestia twoich zarobków jest wprost proporcjonalna do twojego zaangażowania w temat. Jestem zdania, że żadna praca nie hańbi ale gdy ja dostałbym taką stawkę zrobiłbym wszyśtko żeby żyć godnie i zarabiać większe pieniądze.

Jak już mówiłem - kwestia samozaparcia i pozytywnego nastawienia rownież w stosunku do porażek.
  • Odpowiedz
Ech czy ja wiem czy praca w takim systemie jest taka straszna. Sam pracuję w podobnym systemie 6 lat. Dniówki albo nocki po 12 godzin. dzień i noc a potem 48 wolnego albo i częściej więcej. Sporo wolnego czasu tylko szkoda czasem pracować w święta na dorobku to nie najgorzej. Pod warunkiem tylko ,że pracodawca trafi się uczciwy...
  • Odpowiedz
@torm: wiesz..mam znajomych co ich nie było stać na to żeby na studia iść.. Nie wiem ile zarabiasz i mnie to nie interesuje ale przeanalizuj sobie swój pasek płacowy. Ile zarabiasz i ile z tego do ręki dostajesz...
  • Odpowiedz
@kamui_san: doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że kupa kasy znika w czarnej biurokratycznej dupie. Tylko co z tego? Siedzeniem i marudzeniem, że jest c-----o rodziny nie nakarmię. Pracuję, zdobywam doświadczenie, wole chwile poświęcam na dodatkową edukację. Studia nie są żadnym wyznacznikiem. Jeśli masz wiedzę / doświadczenie i potrafisz to udowodnić / sprzedać na rozmowie to nawet korporacje nie patrzą na papierki.
  • Odpowiedz