Wpis z mikrobloga

9k netto PLN na b2b to dobra oferta dla junior java developera bez doświadczenia, po studiach i z ciekawymi projektami? brać?


@ly000: Temat jest dużo prostszy - jeśli masz na oku coś lepszego, to bierz coś lepszego.
Jak nie masz nic lepszego, to bierz co dają.

Czyli w skrócie - rozejrzyj się.
Może już juniorom płaci się więcej? Może bardziej warte dla Ciebie ciekawe projekty niż pieniądze, a może odwrotnie?
  • Odpowiedz
dobra, co to za ciekawe projekty?


@mateusz-zahorski: m. in. aplikacja do analizy danych i uczenia maszynowego - coś jak statistica, ale uproszczona i w przeglądarce; zastosowanie modeli uczenia maszynowego do pewnego specyficznego problemu (wyniki opublikowane w punktowanym międzynarodowym czasopiśmie naukowym). napisałem też dość ciekawą aplikację konsolową, która przypomina stare gry z dawnych lat, ale ma np. zaimplementowany prosty system cząsteczek i grafikę generowaną proceduralnie. oczywiście mam też masę standardowych projektów typu
  • Odpowiedz
@ly000: byłoby ok gdyby nie B2B - to jest równowartość 7k z hakiem na UOP z wszystkimi problemami jakie B2B za sobą niesie. Mówiąc krótko, czysto finansowo, z takim wykształceniem i doświadczeniem z pewnością znajdziesz lepszą ofertę

Ale też nie podejmujemy pracy wyłącznie ze względu na hajs więc nie mogę ci na podstawie takich informacji doradzać jak żyć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
no jak tak oglądam oferty pracy i cholera go wie. np. tutaj dla juniora oferują niby 13,6k, ale nic nie piszą na temat doświadczenia:


@ly000: W ogłoszeniach to różne piardy można wyczytać.
Polecałbym wziąć udział w kilku rekrutacjach, zebrać oferty i wtedy masz z czego wybierać.
  • Odpowiedz
@ly000: rób jak chcesz ale ja bym po prostu szukał lepszej oferty brutto na UOP z KUP. Jeśli jesteś młodą osobą to masz PIT 0% i wyjdziesz na swoje. Ja nie jestem przeciwnikiem B2B ale w pierwszej pracy to się skończy źle
  • Odpowiedz
zastosowanie modeli uczenia maszynowego do pewnego specyficznego problemu (wyniki opublikowane w punktowanym międzynarodowym czasopiśmie naukowym).


@ly000: jeśli choć trochę jara Cię podejście naukowe, to bądź wybredny (albo wyrachowany XD) w wybieraniu ofert, bo klepanie biznesowych CRUDów będzie miało niewiele wspólnego z nauką - oczywiście i tak nauczysz się programowania w praktyce i współpracy z ludźmi w zespole (o ile nie trafisz na jakiś mentalny januszex), ale jak już się oswoisz w
  • Odpowiedz
popieram, B2B na tym etapie nie ma większego sensu, o ile OP nie ma ambicji budowy swojego przedsiębiorstwa - a nawet jeśli ma takie ambicje to spędzając całe dnie w pierwszej pracy i tak nie będzie miał do tego głowy/czasu, a zresztą JDG zawsze można założyć dopiero jak będzie to potrzebne (albo po drodze pokombinować z jakimś dofinansowaniem)


@PaaD: no ale tu chodzi tylko o to, żeby więcej zarobić i mniej
  • Odpowiedz
9k netto PLN na b2b to dobra oferta dla junior java developera bez doświadczenia, po studiach i z ciekawymi projektami? brać?


@ly000: A są inne benefity, typu urlopy itp.? Ogółem mówiąc ja bym się ucieszył z tej kasy za pierwszą (ew. pierwszą poważną) robotę. To odpowiednik 7500 brutto UoP, czyli pewnie na rękę zostanie Ci jakieś 1,5 - 2k więcej niż na UoP (nie wiem jak po tych zmianach z ładem
  • Odpowiedz