Wpis z mikrobloga

  • 1389
#gownowpis

Mirki, trzymajcie kciuki, rzucam palenie od wczoraj i dzisiaj pierwszy dzień w pracy bez papierosa. Trochę poukładałem sobie w głowie za pomocą pewnej książki i zdałem sprawę, że fajki to gówno, które nic nie daje. Śmierdzą, kosztują, zabierają zdrowie i chęci oraz pewność siebie. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie wrócę. Ile plusów tyle lat bez szluga, bo dni to zdecydowanie za mało.
Voilaszek - #gownowpis 

Mirki, trzymajcie kciuki, rzucam palenie od wczoraj i dzisia...

źródło: comment_1655094046ILcv8CmDRVshWERLXVZh7z.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że nigdy do tego nie wrócę.


@Voilaszek: pamiętaj o jednym: głos w głowie który mówi "nic się nie stanie jak zapale jednego" to nie Ty, to nałóg. Ten głos to właśnie uzależnienie. Musisz się nauczyć z nim świadomie walczyć i pamiętać że TY, twoja świadomość gdy nad tym świadomie medytowałeś postanowiłeś NIE palić i jakkolwiek "gadzi mózg" może w chwilach słabości przejmować kontrolę ważne żeby się ogarnąć i wrócić
  • Odpowiedz
@Voilaszek: Tą samą przeczytałem, we wrześniu minie 2 lata i w ogóle nie ciągnie ;) Najgorsze jest pierwsze kilka dni, kiedy to masz jeszcze takie nawyki że robiąc coś właśnie w tym momencie odpalałbyś normalnie szluga. Ale jak przeczytałeś tą książkę, to wiesz już jak to działa :)
  • Odpowiedz
@Voilaszek: Za pierwszym przeczytaniem nic nie dało, za drugim i rozkminienem tego rzuciłem ponownie, to było 3 lata temu i miałem przez ten czas jeden dosłownie kryzys pół roku od rzucenia ze bardzo mi się chciało palić. No ale nie zapaliłem i jest git, polecam te książkę i jak nie pójdzie to czytamy do skutku bo ona mega wyjaśnia i naprawdę działa. A paliłem ok paczkę dziennie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Voilaszek: OP spokojnie da radę. Nawet jakby palił do końca życia, to i tak resztę z tych 800 lat spokojnie spędzi bez papierosa ( )
  • Odpowiedz
@Voilaszek: Rzuciłem palenie po 12 latach palenia fajek. Rzuciłem na 2 lata i po tym czasie myślałem, że już nigdy nie zapalę ( ͡° ͜ʖ ͡°) no #!$%@? nie wyszło, teraz prawie dwie paczki dziennie (,)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voilaszek: próbowałem wielokrotnie. Dopiero Tabex pomógł - mimo że brałem bez przekonania. Działa tak że obrzydza zapach, smak - do dzisiaj mi to obrzydzenie zostało.
  • Odpowiedz
Mi bardzo pomógł IQOS, głównie jeśli chodzi o sam nawyk trzymania fajka w ręku. IQOSa używałem jeszcze rok po rzuceniu normalnych papierosów, teraz już jestem wolny od jednego i od drugiego. Fajki to syf straszny, najgorszy jest smród ubrań, w aucie, poprzepalane koszulki. Ech - nigdy do tego nie wrócę. Zdarzyło mi się na imprezie firmowej zapalić jednego do alko, wyrzuciłem po połowie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Voilaszek też rzuciłem z easyway. Od lutego mam święty spokój. Kto chce rzucić na prawdę to z tą książką to zrobi ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voilaszek: powodzenia ;) ja już 8 lat zwykłych nie palę i rok bez e-papierosa ;) ciągnie nadal ale człowiek się nie poddaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Voilaszek: nie palę trochę ponad rok.
Był taki dzień że wypaliłem ostatniego papierosa i to był koniec. Bez żadnych książek i popularnych wspomagaczy.
Trzy dni po tym przyszedł taki kryzys, że biegłem do mieszkania żeby nalać sobie drinka xD ale drin pomógł.
Przez ten rok naliczyłem z 5 sytuacji kiedy myślałem o tym żeby zapalić.
  • Odpowiedz