Wpis z mikrobloga

Coś pojawiło się kilka wpisów zachwalających niemalże sztandarowy program rządu czyli PPK. Trochę beka z ludzi nagadujących na PiS, którzy gdy widzą dodatkowe grosze miesięcznie przez ich projekt to urrrra husaria, dajcie i mnie na ten dwunastopak żubra. Pomimo tego że to się opłaca i wpadło by kilka złotych miesięcznie to nie mam zamiaru brać udziału w niczym, co zostało stworzone dla mojego dobra przez obecny rząd. Kwestia honoru na który mnie stać i nie żałuję ani dnia z powodu takiej postawy.
Natomiast wy dalej sprzedawajcie się za marne kilkadziesiąt zł miesięcznie przy jednoczesnym szczekaniu na władzę, która przed wyborami pochwali się wysokim procentem osób które korzystają z tego programu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy tutaj kosi taki hajs ale i tak wyciągnie rękę do swojego oprawcy, podobnie jak z losowaniami o brelok. No jak w lesie, a teraz śmiało odpalajcie się ile to nie zyskaliście na PPK i ile z tego zostało po tankowaniu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#ppk #oszczedzanie #humor #pracbaza #praca #ekonomia #heheszki #niepopularnaopinia #finanse
  • 19
  • Odpowiedz
@slepywidzi: Niestety nie. Widzę, że usilnie próbujesz ze mnie zadrwić. Sprawa jednakże jest wbrew pozorom całkiem poważna, bo prawda jest taka, że rząd może zrobić w zasadzie co mu się podoba. Przykład choćby właśnie Cypru i naszego OFE.
Trzynam hajs na koncie, bo zasadniczo nie mam innego wyboru (zaraz pewnie zaproponujesz fizyczne złoto, ale transport tego jest nieco uciążliwy i sam zakup nie tak łatwy i opłacalny jak się wydaje). I
  • Odpowiedz
@Emnesti: taki wspanialy program ze praconik jest przymuszany zeby w nim uczestniczyc, pracodawa pod grozba kary noe moze zniechecac do niego pracownika, a zeby z niego odejsc trzeba zlozyc oswiadczenie ktore jest wazne tylko 4 lata i pozniej trzeba znowu je zlozyc.

Kurde no, tym polakom to dobobyt trzeba sila do gardla wciskac
  • Odpowiedz
@Strigiformesman biorąc pod uwagę jak glupi jest przeciętny obywatel - to ten sposób jest lepszy.
A jaki jest najczestszy powód wypisywanie się z PPK? Bo "Grazyna" w biurze powiedziala ze zrobią to samo co z ofe!
  • Odpowiedz
@slepywidzi: Jak Ci jest lżej i czujesz się lepiej drwiąc jak ktoś mówi że rząd wcale nie chce dobrze dla obywateli i zawsze znajdzie sposób, żeby położyć łapę na naszej kasie to git. Możesz nawet jakąś liryką polecieć.
I ja nigdzie nie napisałem że OFE i ppk to to samo, tylko że tak samo się obawiam, że zajebią ludziom hajsiwo.
  • Odpowiedz
Kurde no, tym polakom to dobobyt trzeba sila do gardla wciskac


@Strigiformesman: no popatrz, a w ostoi demokracji i wolnego rynku czyli Stanach Zjednoczonych, blisko 70% pracowników zatrudnionych w prywatnym sektorze, ma dostęp do planów emerytalnych sponsorowanych przez pracodawcę - mowa tu o 401k / Roth IRA, dość podobnych do PPK - część wpłaca pracownik, część wpłaca pracodawca, tylko, że tam nie jest to narzucone z góry kto ile, ale są
  • Odpowiedz
@vinmcqueen: No ok. Nie ma co się spierać o to co się może zdarzyć a się jeszcze nie zdążyło.
Nigdzie nie napisałem, że akurat dokładnie ppk będzie źródełkiem dla rządu. Napisałem tylko, że się tego obawiam. Nigdzie nie napisałem, że na pewno zajebią i ja mam rację, a jedynie, że takiego zagrania ze strony rządu się obawiam.
A przywołanie akcji na Cyprze jest dobre moim zdaniem (podkreślę, albo wytłuszczę moim zdaniem
  • Odpowiedz
@Voww: ok, po kolei

po 1 - moje zarzuty nie są skierowane bezpośrednio pod Twoim adresem a raczej pod adresem, że tak to ujmę "wojujących przeciwników PPK". Nie mam problemu, że ktoś nie uczestniczy, bo nie ma zaufania - jego święte prawo. Rozumiem też, że komuś może się nie podobać przymus tworzenia PPK, ale nie bądźmy naiwnymi dziećmi - bez tego przymusu nikt z pracodawców by do tego programu nie przystępował.
  • Odpowiedz
  • 0
PPK wchodzi w przychód i szybciej wpadasz wyższy próg podatkowy :) Na PPK można tylko stracić tak jak na OFE. Moje wszystkie jednostki z ofe i ppk juz dawno zjadła inflacja :)
  • Odpowiedz
@Voww: Widziałem ten artykuł kilka dni temu bodaj, z punktu widzenia PPK nic się nie zmienia, a to że w WIGu20 mamy dużo spółek SP z których rząd robi sobie niestety dojne krowy to trochę inny temat. Niemniej liczę na to że w długim horyzoncie czasowym i WIG20 da dobry zwrot a teraz będę akumulować więcej jednostek przy niższej wycenie. Już teraz prawie nie mam straty przy W20 na poziomie 1720
  • Odpowiedz