Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego polska szkoła managementu jest taka podła?

Od kiedy zostałem kierownikiem zespołu - wcześniej będąc pracownikiem - zarządzam sobie spokojnie opierając swój autorytet o dobre relacje z podwładnymi, o empatię. Osoby które nie chcą pracować zwalniam. Ale nigdy nie muszę krzyczeć na pracowników czy wymuszać działania - lubią pracować ze mną bo mają luz, a mają luz bo pracują. Jakie macie doświadczenia własne? To dobra droga? Dlaczego tak mało "kierowników" się decyduje na ten sposób zarządzania?

#praca #zarzadzanie #pracbaza
  • 9
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan byłem podobny. Z czasem ludzie zaczynają to wykorzystywać, a przy najbliższej okazji utopią Cię w łyżce wody.
Bardzo trudno utrzymać balans.
Lepiej być sqrwysynem z przebłyskami bycia spoko.
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: bo tutaj musisz też rozumieć, z czego wynikają potencjalne problemy z wykonaniem zadania - czy olewczośc, czy jednak jakieś problemy/nadmiar pracy/cokolwiek i reagować odpowiednio. a polska szkoła zarządzania, to "masz zrobić wszystko i elo"
  • Odpowiedz
Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego polska szkoła managementu jest taka podła?


@Suheil-al-Hassan: Powodów jest wiele, najważniejszy jest taki że polskie firmy są zwykle heirarchicznymi folwarkami i trudno nie być w #!$%@? w #!$%@?ńskim systemie.

Inna sprawa - awansowanie na menadżerów dobrych ekspertów. Jak ktoś jest dobrym ekspertem, to wcale nie znaczy że będzie dobrym
  • Odpowiedz
@Wegrzynski: Robotnikami. Wiem dlaczego chcą i dlaczego nie chcą pracować. Pytam ogólnie o rady i zagrożenia wynikające z mojego stylu zarządzania - odmiennego od innych kierowników.

Mimo wszystko firma w której pracuję organizuje nam szkolenia i w poprzedniej też takie miałem z zarządzania.

@r__k: a polska szkoła zarządzania, to "masz zrobić wszystko i elo"

Z tym walczę.
  • Odpowiedz