Wpis z mikrobloga

#coolstory byłem ostatnio wieczorem na hamburgerze. Siedzę sobie w lokalu jako jedyny klient i jem rzeczonego hamburgera. W międzyczasie wszedł do środka ochroniarz z centrum handlowego, które znajduje się naprzeciwko i zaczyna rozmowę ze sprzedawcą. Widać, że największym jego atrybutem nie jest myślenie, ale to co on rozminił mirki to ja nawet nie. Otóż pan ochroniarz wpadł na genialny pomysł, że weźmie pożyczkę z banku i wpłaci ją na lokatę xD. Wymyślił, że będzie spłacał ratę pożyczki z procentów z lokaty i na koniec zostanie mu to co na początku wpłacił na lokatę. Ja siedzę, po cichutku w sobie kisnę, a sprzedawca próbuje wytłumaczyć krzychowi, że to k---a bez sensu. Tłumaczenia, że jakby to było możliwe to każdy by tak robił, że pożyczki są wyżej oprocentowane od lokat, jedynie lekko zbiły krzycha z tropu. Nadal chyba wierząc w swój pomysł, krzych pożegnał się i zawinął kończyć zmianę. Całą rozmowę podsumował pan sprzedawca krótkim "k---a co ten krzychu znowu wymyślił". Później pośmialiśmy się chwilę z krzycha, kierowca klaskał, a po skończonym posiłku udałem się do domu.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pomiędzy Bogiem, a prawdą - to jest k------o smutne. Dlaczego? Ponieważ większość ludzi w tym kraju ma właśnie taką wiedzę na temat ekonomii i prostej matematyki.


@knysha: i mają taką samą siłę głosu, co reszta
  • Odpowiedz
@Zabisyn:

@knysha:

Inwestycja w Ambergold miała wyższe oprocentowanie niż kredyty. Mało się wtedy idiotów znalazło? Różnica jest taka, że Krzychu jest ochroniarzem w galerii handlowej za 1500zł/mc, czyli wielkiej kariery nie zrobił. Stanowisko niezbyt wymagające, odpowiedzialność niewielka. W AG ludzie inwestowali niejednokrotnie po kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. Wątpię, żeby te pieniądze odłożyli jako ochroniarz czy kasjerka w markecie.
  • Odpowiedz
@mactrix: Nie zdziwiłbym się, koleś serio kompletnie nie miał pojęcia, a podstawowa matematyka to musiała być dla niego czarna magia. Ogólnie wydawał się być sympatycznym człowiekiem i mam nadzieję, że ktoś mu to jednak przetłumaczy i nie narobi sobie długów.
  • Odpowiedz
@Neutrin: Nie wziąłeś pod uwagę, że krzychu chciał stworzyć finansowe perpetuum mobile i spłacać pożyczkę lokata (w sensie odsetki z lokaty miały spłacać ratę pożyczki)
  • Odpowiedz