Wpis z mikrobloga

Panie Witalijeczku, współczucie i zapowiedzi pomocy są dla Ahmedów stojących na granicy z Białorusią. Dla pana są konsekwencje karne i moralne, bo śmiał pan ratować swoje życie przed wojną.

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36486841-wbrew-zakazowi-z-ukrainy-do-polski-wjechalo-432-tys-mezczyzn-objetych-mobilizacja

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #rakcontent #ukraina #wojna #ciekawostki
s.....i - Panie Witalijeczku, współczucie i zapowiedzi pomocy są dla Ahmedów stojącyc...

źródło: comment_16549343887krP4W3HUzDO3Mu9CFzQYt.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale co ma oddać ZUS? On zajmuje się tylko poborem i wyplatą, za zasady odpowiada państwo.

@Fidel1: no przecież cały czas mówisz o zwróceniu tego co zabrano. No to niech ZUS zwraca, ale beze mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na drogi w miastach nie idzie akcyza, ani podatek drogowy.


No to zlikwidujmy ją, skoro nie spełnia swoich założeń. Wtedy można wprowadzić jakiś podatek na drogi dla osób z
  • Odpowiedz
  • 1
@skitarii

no przecież cały czas mówisz o zwróceniu tego co zabrano. No to niech ZUS zwraca, ale beze mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To ty chcesz likwidować państwowy system ubezpieczeniowy, więc pokaż
  • Odpowiedz
@200Amra: a co mnie ruska dzicz obchodzi?


@skitarii: Jak rozumiem tam mężczyźni nie mieszkają? Zrób mema, a nie p-----l o Ukrainie non stop, w armii której walczy z 100x kobiet więcej niż u kacapów. Czy wy konfederaści jesteście tak tępi że myślicie że ludzie się nie połapią na waszą prostacką propagandę?
  • Odpowiedz
To ty chcesz likwidować państwowy system ubezpieczeniowy, więc pokaż z czego chcesz zwrócić.


@Fidel1: ja chcę tylko zlikwidować zabieranie pieniędzy obywatelom, zwłaszcza mężczyznom, którzy znacznie więcej płacą na emerytury, niż ich dostają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie obchodzi mnie skąd i czy w ogóle państwo znajdzie pieniądze, żeby to zastąpić, bo nie ma żadnego obowiązku opłacać najmłodszych emerytów w UE. Niech
  • Odpowiedz
a przeciwko aborcji mężczyźni ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Bounty: przecież to kłamstwo. W sprawie aborcji mężczyźni mają bardziej liberalne poglądy niż kobiety.
  • Odpowiedz
  • 3
@Bounty
Według sondażu Ipsos dla oko.press w maju przeciwko aborcji na życzenie (do 12 tygodnia) było 25% kobiet i 26% mężczyzn.
W sondażu dotyczącym przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej z kwietnia 60% kobiet i 48% mężczyzn popiera takie rozwiązanie.
Gdy pytano czy jeśli służba wojskowa zostanie przywrócona, to czy powinno to dotyczyć osób obojga płci, to takie rozwiązanie poparło 53% kobiet i 57% mężczyzn.
  • Odpowiedz
  • 0
@skitarii

ja chcę tylko zlikwidować zabieranie pieniędzy obywatelom

Więc pokaż z czego chcesz zwrócić to co zabrano i z czego chcesz wypłacać świadczenia.

Nie obchodzi mnie skąd i czy w ogóle państwo znajdzie
  • Odpowiedz
@skitarii: Ty serio chcesz wstrzymać wypłatę świadczeń obecnym emerytom?

Czegoś takiego to nawet Korwin nie proponuje, a taki Gwiazdowski uznałby ciebie za oszołoma. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale spoko, róbcie tak dalej, im więcej ludzi z szeroko rozumianego centrum zniechęcicie do Konfederacji tym lepiej dla tego kraju. xD
  • Odpowiedz
Ty serio chcesz wstrzymać wypłatę świadczeń obecnym emerytom?


@falden: nie. Ja chcę wstrzymać zabieranie pieniędzy obecnym pracującym, bo oni już emerytur nie będą mieli ze względu na fatalną demografię w Polsce.

Jak masz mniej niż 40 lat i popierasz obecny system, to musisz być ciężkim dzbanem, albo homosiem, który lubi jak się go dyma, bo przez następne kilkadziesiąt lat będziesz wpłacał do systemu dziesiątki tysięcy złotych co roku, mając z tego g---o ( ͡°
s.....i - > Ty serio chcesz wstrzymać wypłatę świadczeń obecnym emerytom?

@falden:...

źródło: comment_1654961994y6dB2KwOMtm1DT1EfM1aIK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
nie. Ja chcę wstrzymać zabieranie pieniędzy obecnym pracującym, bo oni już emerytur nie będą mieli ze względu na fatalną demografię w Polsce.


@skitarii: Gdybyś wstrzymał to ,,zabieranie pieniędzy'' to musiałbyś znaleźć jakieś inne źródło finansowania świadczeń emerytalnych. Ale ponieważ nie zamierzasz tego źródła szukać to jest to równoznaczne ze wstrzymaniem świadczeń wypłacanym obecnym emerytom.

Ja nie jestem z konfederacji, ani nawet ich nie popieram. No ale jeśli twierdzisz, że lepiej dla tego kraju jest zbankrutować to masz takie
  • Odpowiedz
Gdybyś wstrzymał to ,,zabieranie pieniędzy'' to musiałbyś znaleźć jakieś inne źródło finansowania świadczeń emerytalnych. Ale ponieważ nie zamierzasz tego źródła szukać to jest to równoznaczne ze wstrzymaniem świadczeń wypłacanym obecnym emerytom.


@falden: przecież to i tak się stanie, albo zostanie bardzo ograniczone, bo nie stać państwa na takie emerytury jakie są teraz przy obecnej demografii.

Taki system byłby tańszy do utrzymania i mniej zależny od ilości ludzi w wieku produkcyjnym
  • Odpowiedz
Więc pokaż z czego chcesz zwrócić to co zabrano i z czego chcesz wypłacać świadczenia.


@Fidel1: niech ZUS pokaże. W końcu to ZUS zabrał.

Ile brakuje teraz, a nie w
  • Odpowiedz
@skitarii: Państwo jakie takie nie zbankrutuje, bo nawet taka przykładowa Grecja podczas kryzysu ekonomicznego wypłacała emerytury.

Koszty systemu emerytalnego da się ograniczyć likwidując przywileje emerytalne oraz zbędną biurokrację. Do tego powinno dojść rozsądne przyjmowanie imigrantów ekonomicznych oraz zachęcanie obywateli do jak najdłuższej aktywności zawodowej (ale marchewką a nie kijem) i jakoś to powinno wyglądać.
  • Odpowiedz
Państwo jakie takie nie zbankrutuje, bo nawet taka przykładowa Grecja podczas kryzysu ekonomicznego wypłacała emerytury.


@falden: oczywiście, że zbankrutuje. Wystarczy, że liczba ludzi pracujących w danym państwie nie wystarczy do opłacenia podatków jakie dane państwo wymaga do działania.

Koszty systemu emerytalnego da się ograniczyć likwidując przywileje emerytalne oraz zbędną
  • Odpowiedz