Wpis z mikrobloga

Macie może jakiś pomysł jak mogę zebrać trochę atencji dla mojego gamingowego kanału na youtube?

W okolicach 2012-2013 na fali popularności wielu rodzimych "zagrajmerów" postanowiłem sam zostać jednym z nich, ale byłem młody, niedoświadczony i teraz jak sobie oglądam te stare filmy to ogarnia mnie mega mega cringe XD Pamiętam jednak, że bawiłem się fajnie, więc postanowiłem wrócić trochę do nagrywania, mam teraz lepszy sprzęt, więcej umiejętności co do obróbki i parę koncepcji na rozwój kanału, ale na co mi to jak widowni brak :x

Ogólnie na kanale ogrywam sobie różne gierki, komentuje (niektóre serie po angielsku, niektóre po polsku), niektóre gierki ogrywam na 100%, innymi się tylko bawię, filmy z mordą, bez mordy, ogólnie eksperymentuje z tym, który format się przyjmie najlepiej, ale właśnie... nie ma komu oceniać XD

Może jest tu jakiś youtuber co się podzieli sposobem na pokazanie się światu, postuję swój kanał na różnych grupach na fb służących do promowania małych kanałów, postuję też na reddit, ale jakoś nie widzę zatrważających efektów...

#gry #youtube #pcmasterrace #playstation #xbox #steam
  • 13
@bialy100k: Podstawiłbym różową, ale ona ma taką smykałę do gier, że nawet jak jej pokazałem simsy i się zajarała, to nie umiała nic budować, tak więc przeorała XX godzin na domyślnym małym domku a na koncie hajsu cała góra XD Tak więc nie przejdzie :C
Może jest tu jakiś youtuber co się podzieli sposobem na pokazanie się światu, postuję swój kanał na różnych grupach na fb służących do promowania małych kanałów, postuję też na reddit, ale jakoś nie widzę zatrważających efektów...


@Listonosz_Pat: Aby osiągnąć sukces na YT musisz mieć albo swoją niszę albo mieć zajebiście ciekawy charakter. Jako widz nie interesuje mnie że jesteś jednym z 1000 kanałów które ogrywają *the current thing*, mnie interesuję czy
@L3gion @Krs90

Rozumiem was, nie jestem zszokowany, że nie jestem instant popularny, nie da się tak przecież XD Wiem też, o co wam chodzi, sam od wielu lat oglądam tego typu produkcje i wiem, czemu JA to oglądam, więc domyślam się, że wielu ludziom podoba się to samo, ale nie chcę być kolejnym kanałem, który "inspiruje" (czyt. zrzyna kontent) się znanym youtuberem.

Tak więc wy, jako widzowie, co was bardziej interesuje w
Przykładowo, czy chętniej obejrzycie film w którym prowadzący śmieszkuje, rozgrywka jest przedstawiona w zabawny sposób, śmieszne ujęcia, jakieś memiki czy np jakiś skillowy gameplay typu "wykopek rujnuje sobie psychikę przy Ninja Gaiden Sigma 2"?


@Listonosz_Pat: To pierwsze, zdecydowanie. Ja patrzę na zasadzie: jeśli chciałbym suchego gameplayu to równie dobrze mogę sobie sam zagrać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Markiplier to top w jutubowym gejmingu a odkąd pamiętam chłop
@Listonosz_Pat: Zapytasz mnie pewnie "Legion co ty #!$%@?, jaki martwy?" - a no jeśli przy ponad 840k subskrybentów ledwo 2% z nich klika na twoje filmy to możesz zacząć pakować manatki. Obstawiam że to właśnie przez "suchy gameplay z mało bogatym komentarzem, praktycznie bez cięć", chłop znudził się w 5 minut.
@L3gion: Dzięki wielkie za sugestie, na pewno spróbuję trochę bardziej luźnego kontentu. Czy znasz może jakieś sposoby jak sprawić aby twój materiał gdzieś się "pojawił"? Bo teraz, mimo, iż pewnie nikt nie byłby zainteresowany to najprawdopodobniej się to nigdzie nikomu nie wyświetla, to było moje główne pytanie (może trochę źle skonstruowane) - jak sprawić aby ludzie widzieli twój materiał? Nikt im nie każe klikać, ale chcę dać im chociaż szansę XD
@Listonosz_Pat w dzisiejszym zalewie nie wybierz się "fajnym" i "ciekawym" kontentem.

Przykładowo, czy chętniej obejrzycie film w którym prowadzący śmieszkuje, rozgrywka jest przedstawiona w zabawny sposób, śmieszne ujęcia, jakieś memiki czy np jakiś skillowy gameplay typu "wykopek rujnuje sobie psychikę przy Ninja Gaiden Sigma 2"?


To brzmi jak milion pierwszy normicki kanał, nic tu ciekawego.

Dzisiaj możesz się wybić albo kontrowersja, czyli #!$%@? grając jakiś naprawdę gruby szajs albo gadaj dużo gówna,
@Listonosz_Pat: Dziś już praktycznie nie ma takiej możliwości, chyba że wybijesz się na cudzych plecach albo weźmiesz grupę meneli, którzy na bieżąco będą walić wódę i komentować Twoje poczynania w danej grze.
Jak patrzę na te wszystkie kanały, gdzie ludzie nagrywają nawet po kilka gier sanboxowych i mają po kilkadziesiąt odcinków z jednej gry, gdzie wyświetlenia max 20, to trochę mi ich żal.
@Listonosz_Pat: jesli chcesz robic "gaming" w 2k22 to cos z toba chyba nie tak. Koryto zajete przez ogarnietych ludzi, publiki to juz za bardzo nie interesuje, wola cokolwiek innego, a glowna grupa odbiorcow jaka zostala to dzieci od minecrafta itp