Wpis z mikrobloga

Mieszkanie w bloku na najwyższym piętrze - według Was wada czy zaleta?

#nieruchomosci #mieszkania #mieszkanie

Wada czy zaleta?

  • Zawsze zaleta 18.3% (323)
  • Zazwyczaj zaleta 32.9% (582)
  • Różnie, bez większego znaczenia itp 11.7% (206)
  • Zazwyczaj wada 22.6% (399)
  • Zawsze wada 14.5% (257)

Oddanych głosów: 1767

  • 43
  • Odpowiedz
@Goglez Dodatkowy plus to to że skosy od pewnego miejsca nie liczą się do metrażu. W księdze mam 42 a po podłodze 70. Weź pod uwagę że na dachu nie założysz klimatyzatora, tylko elewacja lub balkon, przynajmniej u mnie tak to niestety wygląda.
  • Odpowiedz
@Goglez: wadą może być tylko dla osób z dziecmi. chociaż sąsiad obok ma piątkę i jakoś sobie radzą, nawet nie myślą o zmianie mieszkania.

Na górze najlepiej bo nikt Ci nie chodzi po głowie, mniej osób kręci się koło drzwi, lepsze widoki z okna, tak samo z dworu nikt Ci nie zagląda do mieszkania.

Ja nie chciałbym w sumie mieszkania na innym piętrze niż ostatnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goglez: Zalety:
- ciepło w zimę (od sąsiadów pod tobą)
- jak palisz to nikomu nie przeszkadzasz wyżej
- najlepszy widok

Wady:
- gorąco w lato (pali po dachu)
- czasem w blokach ostatni balkon nie ma dachu więc w deszcz nie wyjdziesz
- jak będzie pożar na klatce to zawsze będziesz odcięty xD
  • Odpowiedz
#!$%@?, zima #!$%@? latem sie gotujesz. jak blok jest bez windy to nawet nie mysl.


@hekktik:

duża zaletą - nikt nie mieszka nad tobą, lepszy widok . Mala / średnia wada - będzie goręcej latem


@czykoniemnieslysza: Jak robisz remont to robisz sufit podwieszany i #!$%@? izolacje.

Problem zimno/ciepło znika a rachunki za ogrzewanie, nadal z korzystnym współczynnikiem korekcyjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Goglez: nikt Ci nie narzyga na balkon, mozna palic jointy, nikt nad tobą nie będzie hodował kaszojadów które będą drzeć morde i skakać cały dzień, no w lato troche cieplej a tak same plusy, z zadnym sasiadem nie mijasz sie prawie u siebie na pietrze
  • Odpowiedz
@Goglez: 10 piętro here, zalety: nikt nie tupta nad głową, ładny widok, żebracy i akwizytorzy tu nie docierają, minusy: listonosz również tu nie dociera, więc zazwyczaj awizo, bez klimy nie dało rady, przerąbane jak jest awaria windy.
  • Odpowiedz
@Goglez: plus jest taki że jak nie masz jakieś poje*abej spółdzielni to możesz sobie klimatyzator wrzucić na dach(oczywiście nielegalnie). Mój kolega tak zorbil i już 4 rok nikt do niego żadnych pretensji nie ma, a on ma ciszę i miejsce na balkonie.
  • Odpowiedz
@Zmorka: tak samo 10 piertro u mnie, zajebiste cardio można robić wchodząc po schodach ( ͡° ͜ʖ ͡°) dostałbym jako minus jeszcze, że był okres, jak lokalna młodzież zrobiła sobie miejsce imprez na klatce ewakuacyjnej. Co sobotę wieczór któryś z sąsiadów przeganiał patologie drąca ryja XD
  • Odpowiedz
Ogromna zaletą. Ci co o latem ciepło a zimą zimno piszą to chyba w wielkiej płycie nieocieplonej mieszkali. Ja mam układ gdzie sypialnie są od północy a salon od południa i wystarczyły mi rolety termoizolacyjne z allegro żeby mieć zawsze chłodniej niż na zewnątrz
  • Odpowiedz
@Goglez: przykład z warszawskiej Pragi -mieszkanie na 10 pietrze i fajne widoki, ale ostatnio winda się psuła jedna awaria po drugiej. Żyjący tam znajomi mi emeryci musieli się tułać po pół godziny po schodach do własnego mieszkania..
  • Odpowiedz