Wpis z mikrobloga

Mirko pomużcie, wiem że jesteście w stanie.

Potrzebuje pomocy dla mojego bliskiego kuzyna . Chłop tonie w alkoholu , ma bardzo poważne zaniki pamięci krótkotrwałej , do tego cukrzyca typu 2 , wiek 45 lat, gdzie moge dla niego szukać pomocy ? Czy powinienem go zgłosić na oddział psychiatryczny lub leczenia uzależnień ? Jakie są pierwsze kroki dla osób poważnie uzależnionych od alkoholu ?

#uzaleznienie #narkotykizawszespoko #alkohol #alkoholizm #warszawa
  • 11
@FourtySev: Terapia dla osób uzależniony, spotkania AA lub nawet pobyt na odwyku mają sens tylko wtedy kiedy on będzie chciał zrezygnować z picia. Jeśli nie jest osobą ubezwłasnowolnioną to zmusić do może do leczenia tylko zagrożenie jego życia lub innych. Przykro, ale jest dorosły, więc odpowiada za siebie, na siłę oprócz rozmowy nic nie możesz zrobić.
nie jestem w stanie mu przemówić do zdrowego rozsądku. Mam wrażenie że za bardzo płynie i nie jest w stanie przyjąć zdrowych i rozsądnych argumentów do swojej głowy :/
Na jakąkolwiek próbe dyskusji , argumentów reaguje agresją . Wiem że potrzebuje pomocy , ale nie jestem w stanie do niego dotrzeć , niestety. Czy może wizyta psychologa/psychiatry byłaby w stanie mu pomóc ?
Zdaje sobie też sprawę z tego że każdy ma #!$%@? na to , bo jest wielu chlejusów, ale bardzo chciałbym zawrócić bieg rzeki i pomóc osobie uzależnionej . Osoba o której mówie posiada własną firmę, na codzien chodzi pod krawatem . Bardzo chciałbym jej pomóc bo mi na niej zależy, mirko pomusz :/
@FourtySev: Z tego co piszesz to wysokofynkcjonujacy alkoholik, picie to jedna ale ta cukrzyca to bardzo duzy problem, moze zacznij od tej strony? A ma jakas rodzine czy kogos kto moze na niego wplynac?
@FourtySev: Terapia dla osób uzależniony, spotkania AA lub nawet pobyt na odwyku mają sens tylko wtedy kiedy on będzie chciał zrezygnować z picia.


@Zaczytanaa:

@FourtySev: a on w ogóle chce Twojej pomocy? Bez jego woli i ochoty nic z tego nie bedzie. Primo et ultimo


@Oaken_arm: z jednej strony zgadzam się z wami, z drugiej poznałem kilka osób, które na detoks i terapię zostały skierowane przez sąd. Na
@toodrunktofuck: Niestety na prosby moje i jego rodziny reaguje zazwyczaj olewczo/agresywnie . Tlumaczylem mu wiele razy , z reszta nie tylko ja ale brak jakiejkolwiek reakcji. Wczoraj np go to bardzo bawilo, przykre ale niestety nie jestem w stanie ponosic odpowiedzialnosci za cudze decyzje .

Postaram sie dalej probowac, ale im czlowiek bardziej wali glowa w sciane tymbardziej mu sie odechciewa :/