Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #nieruchomosci

Wiem że wykopki widzą swiąt tylko w białych albo czarnych barwach i podobnie jak małpa, potrafią podjąc jedynie decyzje A lub B, inne opcje dla nich nie istnieją.
Gratuluje kazdemu kto wział kredyt ze stałym % w 2020 lub 2021. Ja brałem kredyt w 2017, oprocentowanie tam było coś koło 1,5 %(nie pamietam dokładnie) i wziąłem ze zmiennym. A wiecie czmeu ze zmiennym? Bo:
1) Rata miedzy stałym a zmiennym była róznicy 300 zł (tak na tamten czas wydawało mi sie że to duzo)
2) STAŁE OPROCENTOWANIE BYŁO NA MAKS 5 lat. Czyli własnie teraz a dokładnie to w siepriniu 2022 miałbym przeliczane na nowo stale oprocentownanie kredytu. Przeliczane by było na podstawie obecnych stawek wibor. Wiec w 2022 pewnie dostałbym ofertę na 10 %?

Niestety w polsce nie ma normalnych kredytów hipotecnzych, nadal żyjemy w dzikim kraju a u władzy są wariaci z ich rozdawnictwem i poparciem 35% ludzi.

I tak boli mnie to że nie przeszedłem na stałe oprocentowanie w grudniu 2021 np ale gdybym wiedział :)
Kredyt regularnie nadpłacam, więc do 2025 pewnie go spłacę, czego życzę sobie i wam.
A wszystkim osiołkom którzy uwazają że kredyt biora tylko frajerzy, proponuję wyprowadzić sie w koncu od mamy bo życie to nie bajka, nie kazdy dostaje mieszkanie od rodziców.
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iredbox: ej, ale wiesz, że na stałe stopy opłaca się uciekać jak vibovit zaczyna rosnąć, a nie jak jest w okolicach historycznego minimum? xD Nie rozumiem jaki jest sens rozważania stałych stóp wcześniej niż w 2021 i stosowania tego jako argument popierający cokolwiek xD
Czego wtedy jeszcze nie wiedziałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JC97: O wojnie nie wiedziałem, o tym że jaszczomb będzie leciał to the moon ze stopami, a PIS będzię proponował 700 plus 25 emeryturę i wszystko zgoni na wojnę przy okazji mówiąc że to wszystko wina Tuska, Niemiec no i Rosji.
Tak pomyliłem się, uważałem ze PIS jest głupi, a okazło sie że jest jeszcze głupszy.
Ja brałem kredyt w 2017, oprocentowanie tam było coś koło 1,5 %(nie pamietam dokładnie) i wziąłem ze zmiennym. A wiecie czmeu ze zmiennym? Bo:


@iredbox: bo w 2017 nie było stałych w ogóle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2017 również here. Ładnie zyskałem na zmiennych przez te 5 lat.
Ogarnięci ludzie widząc inflację lecieli jeszcze w wakacje przechodzić na stałe stopy. Przecież już latem było widać podwyżki po 10%, a że glapa łapał frajerów w szpony zadłużenia mówiąc co innego do kamery... no cóż, to jest gra.