Wpis z mikrobloga

  • 16
Jako że dzisiaj poruszenie na tagu czas wyjaśnić kwestie inflacji spowodowanej według części wykopków przez KREDYCIARZY.
Otóż moi drodzy kto miał chociaż 2 z matematyki to zrozumie. W 2021 roku udzielono kredytów hipotecznych na kwotę 88.9mld zł o 28mld więcej niż w latach 2020 2019. Pewnie zapytacie czy taki wzrost to dużo i czy wszystkiemu winni są znienawidzeni kredyciarze? Oceńcie sami. 500+ kosztuje nas 41mld zł rocznie. 13/14 emerytura to kolejne ponad 22mld zł. Wisienką na torcie jest dodruk covidowy w ramach tarcz antykryzysowych stan na październik 2021 uwaga 312 mld zł. Ile innych dodruków zostało wypuszczonych w rynek poszukajcie sobie sami. Ceny energii paliwa też mają wpływ na to co się dzieje. Obecnie najeżdżacie na kredyciarzy że są winni całej inflacji w Polsce. Chcecie stópek powyżej inflacji i lamentujecie że co to 75pb mimo że to nie kredyciarze są głównym źródłem problemu. Natomiast wzrostu cen nieruchomości częściowo tak. A teraz biorę po 13.9% z konta oszczędzających i słucham państwa! #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Demoman: nie są winni, wręcz to oni inflację pokonają. Dużo ludzi ma krechę i dlatego zwiększający się udział raty w budżecie spowoduje ochłodzenie gospodarki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mookie: miałem ci odpisać ale wyleciało mi z głowy; twoje dzisiejsze nosacze mi przypomniały. Generalnie masz rację - nie za bardzo zgadzam się z formą i wrzucanie w biegu wszystkich do jednego worka ale co do zasady masz rację - zakredytowani są niemalże wszyscy a większości na to nie stać; rozdawnictwo rządu trwa; idziemy frontalnie na zderzenie z góra lodową.
  • Odpowiedz