Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema,
Pisze z pytaniami do ludzi zeznajomionych z linkledinem:
1.) Wszędzie się trąbi o rynku pracownika, braku ludzi do pracy i każde wychodzenie z własną inicjatywą to zaleta itp itd, ale tak profil niby odwalony wg wszystkich zaleceń-opisy stanowisk, profesjonalne zdjęcie, schludne zrobione przez fotografa+ mityczne 1,80 m wzrostu+ jakieś doświadczenie w formie praktyk, staży dot. pracy biurowej i angielski B2-próby kontaktu z rekruterami z firm dosłownie po jakimś czasie 0 jakichkolwiek odpowiedzi-To jak w tym kraju czegokolwiek szukać po za produkcją ? Nie mam na tyle chłonnego mózgu by iść od 0 w IT skoro jestem w trakcie studiów z kierunków społecznych /
2.) Tak wgl Niemcy akceptują dyplomy wyższych uczelni z PL dalej ? skoro w tym kraju jest coraz gorzej-inflacja-mieszkania ?
3.) Czy najprościej ktoś zna db szkołe uwodzenia gdzie nauczyć się bajery i poderwać dzianą laskę z bogatej rodziny i żyć jak pączek ?

#pytaniedoeksperta #praca #studia #linkedin #korposwiat #bezrobocie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a06f59af62711cf5c3f1d6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania dzisiaj napisała do mnie rekruterka, ale mam 2m wzrostu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pracuje w branży budowlanej, ale mam też znajomych z automatyki czy innych technicznych branż. I z tego co mówią to też jakoś dużo ofert z Linkedina nie dostają. Tak żeby co chwilę ktoś do Ciebie pisał to chyba IT albo jak jesteś specjalistą w wąskiej branży.
Osobiście preferuję pracuj.pl do poszukiwania pracy
To jak w tym kraju czegokolwiek szukać po za produkcją ? Nie mam na tyle chłonnego mózgu by iść od 0 w IT skoro jestem w trakcie studiów z kierunków społecznych /


@AnonimoweMirkoWyznania: Może po prostu Twoje wykształcenie nie jest poszukiwane na rynku pracy? I co jest złego w produkcji?

Tak wgl Niemcy akceptują dyplomy wyższych uczelni z PL dalej ?


Tak, dlaczego miałoby być inaczej? W końcu jesteśmy w UE.
WierzgającaPantera: @mroznykasztan
Utrzymaj się ziom z produkcji za tak niskie stawki bądź nawet minimalną gdzie wszędzie proponują w porównaniu do stanowisk umysłowych. Wykształcenie pewnie też nie niższowe skoro w Wrocławiu uzyskuje setki absolwentów rok w rok. Pytam bardziej doświadczonych bo z tego wynika że zostałem zrobiony w #!$%@?. Jak w tym kraju nie wpadać w bierność zawodową gdzie nawet 1/3 młodych w PL jest w takim stanie... Pracując fizycznie za tak
ZakochanaJulka: @Kunieczka_UZI

Fajnie się pisze musisz zabiegać o ich zainteresowanie: tylko wysyłając na same ogłoszenia to se mogę się nawet nie doczekać do usranej śmierci z PL rynkiem pracy. Tylko ten portal i moja aktywność wg tych ludzi miała rozwiązać ten cały problem"zainteresowania moją osobą" Skoro piszę nawet z własnej inicjatywy tak jak gadasz w formie zabiegania o zainteresowanie i nawet nikt łaskawie nie raczy słowem nawet odpisać. Fizycznie mając 20