Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr3vil: pis nakazał stosować taki zapis w związku ze 100 leciem odzyskania niepodległości, w nowych paszportach też tak jest
  • Odpowiedz
  • 1
@reksiuzgdyni wiem. Dzieki za nakierowanie. Pytanie jaki jest zamysl organizatora ( ͡º ͜ʖ͡º) czy chce zeby tam mozna bylo skrecac, czy chce zeby autobusy tam skrecaly. Jak dla mnie jeden znak zakazu skretu powinien byc zdjety
  • Odpowiedz
@jestemtunew: przecież kto zna zasady jazdy od razu zaznaczał że można skręcać w niskie Łąki, #!$%@? jak ktoś świadomie zaznaczał że nie można to ja nie wiem jak ludzie prawko zdawali (°°
  • Odpowiedz
@jestemtunew: od wielu lat tam skręcają w lewo, ba, nawet linia autobusowa skręca, bodajże 120 i z tego co pamiętam to nie ma tam żadnego wyjątku. Dziwne to skrzyżowanie, bo skręcając w lewo przeciwny kierunek też ma zielone, w tym tramwaje i w sumie dawno o ile kiedykolwiek nie słyszałem o dzwonie w tamtym miejscu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jestemtunew: A gdyby Traugutta była dosadniej rozdzielona, np pasem zieleni (jak Ślężna), a nie tylko przystankiem i wysepką, stając się drogą dwujezdniową, to ciekawe jak zabronić wtedy skrętu w lewo, skoro formalnie pierwsza jezdnia była by wtedy pasem do jazdy pod prąd ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Xodet:

Ona już teraz w tym miejscu jest drogą dwujezdniową.
  • Odpowiedz
@jestemtunew: nie chce mi się tego wszystkie czytać, ani dyskusji mirków w tym temacie, ale co do tego obrazka, to pamiętam (chyba jeszcze z mojego kursu 10 lat temu), że znak zakazu dotyczy zawsze pierwszej odnogi, więc jeśli jest takie śmieszne skrzyżowane w kształcie gwiazdy pięcioramiennej, to w odnogę zaznaczoną żółtą gwiazdką można skręcić. Jeśli jest inaczej, albo coś źle rozumiem, to możecie dać znać
redorbiter - @jestemtunew: nie chce mi się tego wszystkie czytać, ani dyskusji mirków...

źródło: comment_1654700824oSC2OJStWVH6wyOcEli0uB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MichuB normalnie jak na każdym skrzyżowaniu, stajesz na środku i czekasz aż ruch z przeciwnego kierunku się skończy, wtedy jedziesz.

Co więcej, "zawracać" w Traugotta też można, zakaz skrętu w lewo dotyczy tylko pierwszej jezdni czyli pod prąd Traugotta.

Kierunki Traugotta są rozdzielone przystankiem więc to dwie jezdnie, a zakaz dotyczy pierwszej.
  • Odpowiedz