Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy mam problem.
Znaleźliśmy z różowym fajny dom z fajną działką. Pod względem umiejscowienia, ceny itp. jest okej.
Ale jest problem odnośnie umów.
Pan deweloper chce tylko umowę rezerwacyjną/przedwstępną z 50% zaliczki (wg. niego bo on już dużo materiałow ma pokontraktowane i chciał by opłacić faktury ale nie chce zaburzyć środków własnych)
A na końcu już tylko ostateczną kupna.
Jak poruszyłem kwestię prospektu i umowy deweloperskiej to powiedział że prospekt mi zrobią ale umowa developerska nie powiedział nie ale zaznaczył że długo ją się robi i jeszcze rachunek powierniczy musiał by założyć i cenę by mi zwiększył o 20k PLN.

Na razie stoi na tym że:
- Umowa przedwstępna
- W nią wpisany harmonogram prac z płatnościami
- Do niej dołączony prospekt deweloperski
- Zaliczka 50%

To jest poważna lampka ostrzegawcza? Co o tym sądzicie.

Dodam że chcemy się zakredytować na 15% wartości nieruchomości.

#nieruchomosci #deweloperka #budownictwo #pytanie
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nophp: Ale stoi, w poniedziałek była sama ława wylana a w piatek już wieniec bedzie wylewany. Do samych prac murarskich nie mam zastrzerzeń.
@Trololo: nie podpalaj się, kasę daj na konto oszczędnościowe na 3-6mc (masz teraz lokaty na 7%), zgarnij profit po tym czasie i kup jak będzie gotowe. Będziesz miał większe możliwości do negocacji, a przy okazji zarobisz pare tysi
@Trololo: ja w obecnych czasach bałbym się nawet dawać 10% zaliczki na coś co jest w budowie, drobni deweloperzy za chwilę mogą padać jak muchy, jeśli tak się stanie to te pieniądze są praktycznie nie od odzyskania bo w pierwszej kolejności do spłacenia z masy upadłościowej są zobowiązania wobec kontrahentów, podwykonawców, ZUS-y, VAT-y etc. Taki szaraczek zostaje z niczym.

Po 2008 r. nie budowało się aż tyle, nie mieliśmy jakiegoś strasznego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheDzions: @PanMihau:
Ale ja nie chce płacić za coś co jest jego obowiązkiem.
Też tak myślę że mu się pali grunt i przypuszczam ze jak sprawe przeciągnę to i wymuszę powierniczy, deweloperską i jeszcze zniżkę bo gadane jest 800k za 105 m² ale była edycja projektu i pow. Sie zmniejszyła o 2.5 m
@Trololo: Wątpię aby jakiś bank Ci dał kredyt na to. Niezależnie od tego zastanów się trzy razy czy chcesz brać udział w inwestycji gdzie wykonawca ma problemy z płynnością na pikującym rynku.