Wpis z mikrobloga

@BooB: masz home assistant? automatyzację z jakimoklwiek współpracującym gniazdkiem możesz zrobić albo po prostu skrypt co by logował się na panel routera i puszczał restart, to już nie wymaga gniazdka.Tak poza tym to prościej chyba prościej będzie problem z internetem rozwiązać.
@retardo: właśnie chodzi o to że czekam aż mi światłowód doprowadzą, wtedy wszystko ogarnę na cacy, obecnie jadę na LTE i modem potrafi chodzić dwa tygodnie bez problemu, a raz potrafi się zwiesić z #!$%@? wie powodu. Nie chce mi się go wymieniać, bo niby lada chwila ma to światełko być, ale ta chwila się wydłuża i wydłuża :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocamide: właśnie nie, wifi i całą infrastrukturę sieciową mam już porządnie ogarniętą, pada mi sam modem, który trzeba restartować, a jako że wszystko mam na strychu i nie chce mi się włazić przez właz to robię to "eską", a wtedy przy okazji robię force shutdown całej reszcie, między innymi serwerowi na windozie :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocamide: kurde, zacząłem zagłębiać się w temat sonoffa, zajebiste to jest, obejrzałem kilka tutkow, jedynie czego nigdzie nie ma, to gdzie tam się wrzuca jakieś skrypty bądź je edytuje? Np ten od grega co wrzuciłeś, jakbym chciał zmienić timeouty albo IP gdzie ma robić pingi? W takim bądź razie kupię sobie od razu kilka sztuk, bo mam też kamerkę która też lubi złapać zwiecha, niech ją restartuje ( ͡° ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocamide: no właśnie coraz bardziej to łykam, może trochę mało to dla mnie intuicyjne jest ale przynajmniej zaczynam rozumieć, jak przyjdzie będę się bawił