Wpis z mikrobloga

Zbieram informacje. Które regiony w Warszawie są najlepiej skomunikowane, ale w których ceny mieszkan sa rozsądne i akceptowalne w stosunku do reszty mieszkań np. na Śródmieściu gdzie cena za metr sięga 18-19k? Czy są takie? Mam poważną dysputę na ten temat ze znajomymi, ciekawi mnie wasze zdanie. I nie chodzi o mieszkania na Żoliborzu 2pok za 900-950k ale coś bardziej akceptowalnego dla Polaka z korpo.
#nieruchomosci #warszawa #mieszkanie
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eskejper: nie ma jednej odpowiedź. Skrajne części dzielnic, okolice punktów przesiadkowych. Trzeba patrzeć konkretnym dojazdem (zbiorkom, auto) konkretne miejsca. Dla mnie Ursus spoko, ekspresówka obok, mordor blisko, ale czasowo zbiorkomem już nie jest tak super i jak ktoś pracuje na Bródnie to półtorej godziny w jedną stronę.

https://app.traveltime.com/search/0-lat=52.23196&0-lng=21.00672&0-title=Warsaw%2C%20Masovian%20Voivodeship%2C%20Poland

Polecam patrzeć takie mapy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eskejper: jakbym miał mimo wszystko coś proponować to Gocław, Żerań, Wola np. Koło czy okolice Moczydła, jeśli coś znajdziesz.

Tylko że to też są miejsca gdzie ceny poszły w krótkim czasie w górę o 3-5k za metr... Dwa, trzy lata temu za 12k za metr dom development sprzedawał na Mokotowie, dzisiaj obok Galerii Północnej na Białołęce :p (a to i tak dobry deal :p).
@eskejper: to zawsze indywidualna sprawa. Zależy co chciałbyś mieć blisko, na czym Ci zależy, gdzie pracujesz i jak tam dojeżdżasz. Targówek na przykład ze swoim metrem można powiedzieć ,że ma dobrą komunikację ale ja tam nie chciałem mieszkać.
@eskejper: Jeszcze kilka lat temu powiedziałbym że Praga Południe, ale nie tylko ja byłem tego zdania i ceny poszły tam mocno w górę. Tak jak przedmówcy pisali, istotne jest to, gdzie pracujesz, jak dojeżdżasz, w którym kierunku wyjeżdżasz na weekendy etc. Godne uwagi są skrajne dzielnice, niższe ceny są np. w Wawrze - można poszukać czegoś blisko obwodnicy, którą w 10-15 minut dostaniesz się samochodem do Mordoru albo na Ursynów (przesiadka
@eskejper: Nowa Praga (między Starzyńskiego a Aleją Solidarności) - głównie starsze budownictwo (mix bloków i kamienic) ale komunikacyjnie jest według mnie TOP warszawski - metro na Dworcu Wileńskim i Metro Szwedzka, tramwaje przez Most Grota i Most Gdański, PKP ZOO i PKP Targówek.
Ew. jakieś bliskie okolice na północ od Mostu Gdańskiego, ale tam jest po prostu brzydko, chociaż komunikacyjnie dają radę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eskejper:
Mokotow,okolice al.niepodleglosci- masz metro,autobusy,tramwaje.
A w okolicach niepodleglosci 47-62 masz doskonaly dojazd do korpo z buta

A jak cos taniej to stegny/sadyba,ewentualnie bielany przy metrze/chomiczowka
@eskejper: Ja Ci np powiem, że od niedawna mieszkam na Targówku przy metrze i jest zaskakująco dobrze skomunikowane - metro jest w pytę, dojazd samochodem również akceptowalny - dojeżdżam codziennie na Gocław do pracy samochodem i na prawdę nie narzekam. A mieszkania jak na Warszawę są tutaj relatywnie tanie.
Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest serio wszystko. Markety, bazarki, pizzerie, usługi są w bliskiej okolicy a co do galerii, to do
@eskejper:

np. Wawrzyszew, niedaleko metra Młociny, tam się sporo nowego budowało i buduje.
Jak nadal za drogo to Tarchomin, jak najbliżej tramwaju.
Jeszcze Bemowo czy Chomiczówka przy lotnisku i linii tramwajowej nie ma tragedii.