Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem sobie fajny blender, macie może jakieś przepisy na coś dobrego zrobionego za pomocą blendera? Głównie mam na myśli koktajle (mogą być też alkoholowe), smoothie i inne rzeczy do picia, ewentualnie jakaś zupa. Wiem, że są przepisy na necie, ale może ktoś ma coś sprawdzonego, bo nie chce mi się eksperymentować i potem #!$%@?ć do kosza xD

#gotowanie #gotujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@Nupharizar: Najprostszy na początek: zielone wrapy/tortille
Garść szpinaku świeżego wrzucasz do miseczki, do tego dwa jajka i sól. Blendujesz. Smazysz na patelni jak naleśniki. Jak ostygną, wrzucasz na nie co chcesz i zawijasz. Zdrowe i smaczne.
Mam tam gdzieś ostatnio na moim Mirko fotkę.
  • Odpowiedz
@Nupharizar:
Ja lubię robić pesto do makaronu z różnych rzeczy. Bardzo dobre jest z nerkowców, pietruszki, czosnku, oliwy. Można też dodać trochę parmezanu.
Do tego mamy sezon na truskawki więc wszelkiego rodzaju koktajle z ich udziałem. Z alkoholi możesz spróbowac daiquiri truskawkowego.
  • Odpowiedz
@Nupharizar: zupy kremy jak lubisz, a rzeczy do picia to w sumie tam jest freestyle, dajesz banan/awokado, jakieś zielsko (szpinak lub/i jarmuż), ew. dosłodzić jakimś sokiem i jest, można dodać orzechy, można dodać suszone owoce (figi, rodzynki, żurawinę), można dodać cokolwiek. Najfajniejsze jest właśnie to, że można eksperymentować ze wszystkim - niektórzy nawet wędzone ryby dają XD
  • Odpowiedz