Wpis z mikrobloga

  • 118
Czy erytrytol serio ma 0 kcal? Od jakiegos czasu robię sobie truskawki na przekąskę posypane tym erytrytolem i sie zastanawiam czy to aby nie sciema bo to sie zbyt piekne wydaje, zeby bylo prawdziwe #dieta #odchudzanie
  • 244
  • Odpowiedz
@poprostuzyj: żadnej krucjaty nie prowadzę, tylko mnie bawi jakie patologie uchodzą za coś fajnego i są plusowane. Wczoraj popularnym tematem na Mirko był wywiad właśnie z jakimś takim patusem i zaskoczyło mnie jak wielką popularnością się on cieszy, a dzisiaj widzę że właśnie takie rzecz są oklaskiwane, jakieś wyrzuty frustracji w odpowiedzi na zwyczajne pytania, zainteresował mnie ten temat bo wcześniej się nad tym nie zastanawiałem.
  • Odpowiedz
juz tylu rzeczy sobie odmawiam, ze chociaz truskawki ze slodzikiem moge zjesc przeciez xd


@drogba90: ale po co? Nawet jeśli kilogram truskawek posypiesz łyżką stołową cukru, to razem wyjdzie Ci ok. 400kcal. Z kolei jeśli rezygnujesz z cukru by odżywiać się zdrowiej/zgubić kg, to lepiej właśnie zrezygnować ze słodzików, by nie oszukiwać mózgu a przyzwyczajać do mniej słodkich smaków.
  • Odpowiedz
@Trao: jak nie widzisz nic dziwnego że taka odpowiedź Opa uchodzi za normalną to ja nie wiem, może rzeczywiście ze mną coś nie tak

@BeZao: ty jesteś patusem to z tobą nie gadam wogole, nie wołaj mnie wiecej
  • Odpowiedz
@Trao: no widzisz właśnie o to tu chodzi, że to "podsumowanie" do mnie nie trafia, tak jakbym znalazł się wsrod przytłaczającej większości ludzi o zupełnie innej mentalności, dla mnie ta odpowiedź Opa jest pokazem patusiarstwa i wylewem frustracji, całe moje zdziwienie wynika z tego że to jest oklaskiwane a nie odbierane w sposób jaki opisałem.
  • Odpowiedz
@drogba90: ja #!$%@?, jakim ten portal jest gównem XD śmiało wal erytrolu ile Tobie pasuje. Byłem na keto kilka miesięcy i jadłem tego kilka łyżeczek dziennie - bez wpływu.
  • Odpowiedz
@drogba90: Kalorie w ujęciu ciała człowieka to tylko te składniki, które są metabolizowane i pozyskiwana jest z nich energia. Błonnik np. nie jest trawiony przez nasz układ pokarmowy, więc nie ma de facto wpływu na kaloryczność posiłku. Ten słodzik też jest metabolicznie obojętny, więc na luziku i z fartem. Ogólnie mówi się, że jest zdrowy, ale to zobaczymy za X lat.
  • Odpowiedz