Wpis z mikrobloga

@Alex_Mor: kiedyś robiłam research i wszędzie pisali, żeby sięgać po sprzęt o mocy powyżej 1000 W jeśli chodzi o gofry, w tym tefalu widzę, że jest 700 W, co rozumiesz przez ok? da się osiągnąć miękkie w środku, chrupkie na zewnątrz, czy jeśli skupiał byś się na goferach to zdecydowałbyś się na ten sprzęt? :D
@Zmorka: Nie jestem specjalistą od gofrów. Mi smakują. Nawet teraz nie pamiętam czy są w środku miękkie a na zewnątrz chrupkie :D. Jak nałożę stertę dodatków to i tak nie ma większego znaczenia ;). Na pewno była różnica w tym jak próbowaliśmy różne ciasta no i od razu po zrobieniu trzeba je dać na ruszt, żeby miały dostęp do powietrza od spodu, bo zrobią się kapcie.
@rosso_corsa: A na jakiej funkcjonalności Ci najbardziej zależy? Jeśli sprzęt ma działać jako grill, to nie ma sensu brać niczego poniżej 1800W.
Sprzęt o niższej mocy nie nadąży z utrzymaniem temperatury gdy wrzucisz tam mięso, więc wszystko się zacznie dusić, a nie grillować.
Owszem, kiełbaski zrobisz, ale o kilku udkach z kurczaka i karkówce lepiej zapomnij. Mięso puści całą wilgoć i zdejmiesz coś suchego na wiór...