Wpis z mikrobloga

Propozycja przejścia na stałą stopę 8,5 na 5 lat. Brać?

Plusy:
-święty spokój i wywalone na posiedzenia RPP z jastrzębiem na czele
-możliwość nadpłaty bez dodatkowych kosztów

Minusy:
-jak stopy ref. się zmniejszą to trzeba będzie uciekać do innego banku na zmienne %.
Różnie może z tym być bo znów trzeba budować zdolność.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 10
@Zoodiak: po roku to taki optymizm, przez rok to jeszcze będa rosły. Ale jesli nie wydarzy sie nic damatycznego to rzeczywiście po 2 latach powinny sie ustabilizować i byc może nieco później spadać.

@adinn:
Na koniec roku przewidywana stopa procentowa to około 8,5% może wzrosnąc do 9-9,5 w ciagu roku. Więc o ile rzeczywiście się nic złego na rynku nie wydarzy to ten kredyt lekko naciągany jest.
Ale jeśli cenisz
@adinn: pamiętaj że rządzą nami debile, mamy szalejąca inflację, a nasz rząd podnosi ceny paliwa o 50%, obniża PIT, rozdaje 14 emerytury - to są wszystko czynniki proinflacyjne. Glapa gasi konewką, Morawiecki leje podpałkę do gryla. nie zdziwię się, jak inflacja osiągnie 20 czy nawet 30%. taka perspektywa nie dawałaby mi spać na zmiennych stopach
@adinn: wróżenie ze szklanej kuli, nie wiadomo co będzie w ciągu następnych paru lat, może będą dalej podwyższać wibor to inflacji i za pół roku będziesz się gryzł że nie wziąłeś 8,5. Miałem ten dylemat kilka miesięcy temu i wziąłem stałą na 5%.