Wpis z mikrobloga

@Tommy__: w serialu próbowali to wyjaśniać tym że to mieszkanie było oficjalnie na babcię Moniki, a czynsz był stały ze względu na ichniejsze regulacje prawne, stąd mieli rzeczywiście tanie mieszkanko na Manhattanie.
  • Odpowiedz
twoja decyzja co zrobisz potem


@c43amg: no własnie tegonie czaję - leasing jest na 3 lata i co dalej? Oddajesz auto i to jest wszystko? Czyli jakby przez 3 lata wynajmujesz auto, jeździsz sobie nim i dalej nie jest twoje?
  • Odpowiedz
Jak ja lubię te historie, że ktoś się nauczył języka ze słuchu z telenoweli w tv z lektorem. Twój hiszpański po obejrzeniu brazylijskiej (XD) telenoweli:


@F1A2Z3A4 Mówię jak było. Jestem tępa z matmy i polskiego, historii, ale mam super zdolności językowe. Zawsze mnie też interesowało uczenie się gramatyki. Jak byłam mała oglądałam sobie w tv muzziego.. nauczyłam się tak wielu angielskich słówek. Jak poszłam potem na angielski miałam cały czas rękę w
  • Odpowiedz
z brazylijskich seriali nauczyłaś się hiszpańskiego? Spoko. Chyba, że od razu podkładali hiszpański dubbing.


@frugom u mnie w regionie określenie seriale brazylijskie czy telenowele brazylijskie oznaczało seriale hiszpańskojęzyczne po prostu.
  • Odpowiedz
@GregXXX: Żyją ale na wykopie jest nadreprezentacja ludzi, którzy pochodzą z rodzin, które mieszkają jak na dolnym obrazku we wpisie. I nie, żebym kogoś obrażał, takie są fakty. A potem się dziwią skąd tyle aut pod galeriami itd.

Po prostu ten portal nie jest miarodajny jeśli chodzi o to jak żyją Polacy. Tu jest nadreprezentacja informatyków, studentów, bezrobotnych itd. a jest tylko garstka ludzi stanowiących klasę średnią w tym kraju, a
  • Odpowiedz
  • 2
kurdęa ja nie czaję tego leasingu xd Przecież płaci się za te wielkie krowy pewnie 1500-2500 zł miesiecznie a widzę, ze pełno kosmetyczek, czy właścicielek butików je prowadzi. Przecież do tego trzeba mieć z 10k netto dochodu samego. Czy płaci się całą sumę z tego leasingu, czy tylko użytkuje się(wypożycza?) na 3 lata? Ciężko mi w to uwierzyć, że kosmetyczki stać na auta za ćwierć miliona. Gdzie ja jebięna gównianym etacie w
  • Odpowiedz
@kazal: Potwierdzam, moja jak chodzi na paznokcie zostawia 100zł, babka przyjmuje w mieszkaniu i ma 5-10 klientek dziennie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Potwierdzam, moja jak chodzi na paznokcie zostawia 100zł, babka przyjmuje w mieszkaniu i ma 5-10 klientek dziennie ¯\(ツ)/¯


@Lordon: Mam podobne doświadczenia. ;) Chociaż nie wiem czy nie bierze trochę więcej. A zapotrzebowanie ogromne, trzeba się zapisywać na minimum 2 tygodnie do przodu.
  • Odpowiedz
@kazal: Czyli już wiecie że dziś liczy się faktyczna umiejętnosc a nie papier z uczelni. Dlatego bezezbny ale ogarniety płytkarz jezdzi nowa x3
  • Odpowiedz
@localoca: No wiec współczuje większości Polaków bo na tym zdjęciu nic wyjątkowego nie ma. Duży dom jest w domyśle, nie widzimy tego. A tak to po prostu zwykły całkiem ladny salon i duże okna. Złotem to nie ocieka.
  • Odpowiedz
Czyli już wiecie że dziś liczy się faktyczna umiejętnosc a nie papier z uczelni. Dlatego bezezbny ale ogarniety płytkarz jezdzi nowa x3


@c43amg: Dlaczego "już wiecie"? Dla mnie to nic nowego.
Poza tym trochę spłycasz temat. Liczy się faktyczna umiejętność, ale w niektórych niszach. Są i takie, gdzie możesz być najlepszy w swoim fachu, a zarabiasz minimalną. Tak samo papier z uczelni też jest dla niektórych ważny, bo bez niego nawet
  • Odpowiedz