Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś, skąd takie oburzenie wśród konsolowych graczy, że kolejna gra ekskluzywna wyjdzie na PC?

1. Sony przecież nie oleje PS i nie przestanie wydawać gierek na konsolę. Tym bardziej, że wydają na PC kilkuletnie już gry, a nie premiery.

2. PS5 wciąż kosztuje jakoś o połowę mniej niż średniej klasy komputer.

3. Gierki w wersji pudełkowej można sprzedać po przejściu z niewielką „stratą”, co na PC jest obecnie mało możliwe.

4. Sony otwiera się na nowy rynek = prawdopodobnie zarobi więcej pieniędzy = będzie więcej pieniędzy na nowe IP i kontynuacje znanych już marek.

Jakoś nie widzę podobnego oburzenia wśród graczy pecetowych, gdy jakaś gierka ma dostać porta na konsole. Ba, ja sam się cieszę, że więcej osób będzie mogło zagrać w coś fajnego na sprzęcie, który preferują.

#ps5 #ps4 #gry #konsole
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cyberpunkowy_neuromantyk: Mi się wydaje, że to faktycznie dzieciaki piszą te posty xD Myślą, że są lepsze jak dostaną od starych PS5 zamiast xbox one, który w pewnym momencie chodził za 700 złoty 2 lata temu xD ( sam kupiłem bez napędu za 500 z Auchan xD ) . W ogóle to jak miałem 12 lat to sam się udzielałem na forum Gry-Online nawet pisząc swoje recenzje gier i ludzie propsowali
  • Odpowiedz
@Catmmando:

bo to taka mentalność, potrafią się cieszyć i czuć wyjątkowo tylko jak oni coś mają a inni nie, mimo iż w niczym to im nie szkodzi, trochę taka p0lacka mentalność ale to się tyczy zatwardziałych konsolowców na całym świecie

chyba to się wzięło z czasów, kiedy PCty były relatywnie tanie, i jedyne co mogły zaoferować konsole to sztuczne ograniczanie dostępu do gier co teraz przyprawiło tym zatwardziałym konsolowcom jakąś
  • Odpowiedz
@Asterling: wg mnie zmieniło, akurat w kwietniu 2020 nie było jeszcze żadnej dużej gry spod szyldu SONY na PC. Potem wyszedł DS, Horizon, Heavy Rain, Days Gone itd. i zarządowi pewnie wyszło ile mogą zarobić wydając kilkuletnie gierki powtórnie na innej platformie. Sam rynek PC z roku na rok przynosi co raz większe zyski, a taki Cyberpunk większość preorderów miał z PC (rzecz nie do uwierzenia lata temu).
  • Odpowiedz
@Wormditt: Akurat zarówno ds jak i heavy rain nigdy nie były stricte exclusivami bo ten pierwszy nie miał nawet napisu only on playstation a prawa do marki heavy rain posiadało quantic dream.
  • Odpowiedz
@Asterling: XD heavy rain był dostępny jedynie na platformach SONY przez 9 lat, ale nie miał napisu "only on playstation" kek. Te gierki po prostu podałem jako jeden z wielu przykładów
  • Odpowiedz