Wpis z mikrobloga

#bitcoin

#!$%@? maniane. Wrzuciłem oszczędności, które trzymałem na czarną godzinę, tyłu naprawa auta, aparat ortodontyczny, czy po prostu stabilność finansową w tych niepewnych czasach na forex. Nieco ponad 25k. Ta kasa leżała w szufladzie i inflacja ja zżerała. Nie mam potrzeb typu nowy samochód, czy jakiś srajfon żeby szpanować. Siedzę na wlasnej działalności w domu i chociaż bywa różnie to raczej starczy żeby mieć co włożyć do gara. Niech ktoś powie, że dobrze zrobiłem bo kupiłem przy ok 32.000 i już gówno zleciało 5% nazajutrz, 3k w plecy poki co :(
  • 40
bait bo?


@CptJackArrow: Nie ma tak głupich ludzi.

- kupujesz bitcoina na Forex
- kupujesz kontrakty, a nie prawdziwego bitcoina
- kupujesz na górce
- wrzucasz całość kasy w jeden trade
- nie masz stop lossów
- nie masz strategii ani poziomów wejścia/wyjścia
- płacisz za pozycję, więc nie możesz jej trzymać za długo
- kupujesz w bessie przy trendzie spadkowym i liczysz na wzrost w kilka dni

Ale spoko. #!$%@?
@Jah00:
Chyba przegrywałeś całe życie co?
Górka to odbicie do 32 z 30....
- Jaka całość kasy? Tyle ile mogę stracić i popłakać najwyżej jeden dzień.
-Stop kiedy? Źle bym ustawił i już by mi zamknęło...
-Co to strategia wejścia wyjścia? #!$%@? o szkolenie jakichś steamerow z YouTube? Strategie mam na wyjście przy milionie.
-Place za pozycję ale ile? Nawet nie liczę, ze 200zl tygodniowo zapłacę?
-Faktycznien, trend spadkowy i bessa
@CptJackArrow: za wiele widziałem przypadków rektu, gdzie ktoś przecenił swoje umiejętności (albo nawet już przypadki całkiem z dupy - nie zadziałał stoploss na giełdzie, nie można się było zalogować), żeby nawet próbować się w to bawić.
@CptJackArrow: Hodlujesz kontrakty terminowe? xD Ja #!$%@?. Weź zamknij tą pozycję, wypłać kasę, otwórz konto na giełdzie, zweryfikuj się i rób DCA kupując regularnie np. co tydzień za 1000zł lub 2000zł i wypłacaj regularnie prawdziwe BTC na swój prywatny portfel. Za 5-10 lat sprawdź sobie ile zarobiłeś w stosunku do trzymania w skarpecie. I wszystko w temacie. A jeśli zrobisz inaczej to stracisz tą kasę i tyle, bo nie masz pojęcia
jakie stop lossy byś dał na bitcoinie?


@MilionoweMultikonto: Wedle uznania. Zależy jaką się ma strategię, ale trzeba mieć jakiś poziom ustalony, gdzie się po prostu tnie straty, żeby nie tracić w nieskończoność. Ważne też jest, żeby regularnie przesuwać stop loss wyżej jeśli pozycja jest zyskowna, żeby zagwarantować sobie wyjście na zero lub minimalny zysk w razie odwrócenia się trendu.

jakie opłaty go zjedzą?


@Ciezarowka: Nie wiem z jakiego brokera/giełdy korzysta,