Wpis z mikrobloga

Chciałem nadpłacić Ok. 80 tysięcy hipoteki.
Wibor 6m się przeliczył i miałbym zapłacić pierwsza większa ratę akurat 5 czerwca.

W banku usłyszałem, ze jak nadpłacać to po zapłaceniu pierwszej wyższej raty bo się przelicza na nowo zdolność. Ze niby jak nadpłacam to nie wiadomo czy później mnie stać na te wyższe raty (dafuq?!)

Raczej nie zamierzam przenosić kredytu poki co bo i tak, chyba tylko w tym banku nie było dodatkowych opłat do czasu wpisu do księgi wieczystej. To takie pitu pitu konsultanta czy faktycznie? Jak liczę to jest 600 pln dla złodzieju w tej racie. 85k x 0.09 = 7650/12 = 637 pln
#kredythipoteczny #hipoteka #nieruchomosci #kredyt
  • 18
W banku usłyszałem, ze jak nadpłacać to po zapłaceniu pierwszej wyższej raty bo się przelicza na nowo zdolność. Ze niby jak nadpłacam to nie wiadomo czy później mnie stać na te wyższe raty (dafuq?!)


@lyndrym: który bank jest tak #!$%@??
Przy nadplaceniu kredytu, przynajmniej w niektorych bankach, nastepuje przeliczenie wysokosci rat ktore obejmuje tez aktualizacje wartosci wiboru, wiec np jak masz wibor6m i 3 miesiace minely od aktualizacji, to przy nadplacie "wymusisz" aktualizacje mimo ze normalnie czekalbys jeszcze 3 miesiace


@LuQano: jak to czytam to powianiem swój bank po rękach całować...
@Anakee:

który bank jest tak #!$%@??

ING.

@LuQano

Przy nadplaceniu kredytu, przynajmniej w niektorych bankach, nastepuje przeliczenie wysokosci rat ktore obejmuje tez aktualizacje wartosci wiboru, wiec np jak masz wibor6m i 3 miesiace minely od aktualizacji, to przy nadplacie "wymusisz" aktualizacje mimo ze normalnie czekalbys jeszcze 3 miesiace.


To tym bardziej, jak mi się ma i tak zaktualizować wibor 6m za 3 dni dosłownie, to lepiej nadpłacić teraz, a kolejny raz
@lyndrym: "W banku usłyszałem, ze jak nadpłacać to po zapłaceniu pierwszej wyższej raty " no czyli mieli na mysli dokladnie ten moment - wieksza rata znaczy ze sie aktualizowal Ci wiborek sam, tylko tak łopatologicznie to tlumaczyli. A zdolnosc? Wydaje mi sie ze sie zle zrozumieliscie, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze chodzilo im o aktualizacje oprocentowania
@emil-hogan: Siedze troche na tych forach na fb ludzi z kredytami i kwestia wzrostu rat w harmonogramie zaraz po nadplacie byla podnoszona kilka razy, w koncu ktos wyjasnil ze w niektorych bankach aktualizujesz wibor w swoim kredycie. Nie obiecam Ci ze na 100% to tak dziala, ale sam widzisz ze cos z tym jest jak mu sami pracownicy banku tak mowia.
@little_muffin: @LuQano: Znalazłem jeszcze coś takiego:

- wysokość raty po skróceniu okresu kredytowania nie będzie wyższa, od najwyższej zapłaconej przez Ciebie raty.

Może o to chodzi? Czyli musze i tak zaczekac, żeby był nowy wibor, a jakbym obniżył ratę zamiast tego?
@LuQano: odnosnie terminu i powodu nie-zmiany oprocentowania na stale pomimo podpisania aneksu i czekania 2mies slyszelismy ze znajomym 5 róznych wyjasnien, calkowicie sie wykluczajacych. Jedne z infolinii inne z oddzialow. Wiec widzisz jak to jest z tymi pracownikami :)