Wpis z mikrobloga

Chętnie odkupię mieszkanie lub dom od posłów, bo kurcze nisko wyceniają, opyla się.

- Borys Budka wycenia swoje mieszkanie o powierzchni 165 m2 na 408 000 zł – 2472,72 zł za metr.
- Marek Ast swój dom o powierzchni 170 m2 wycenia na 350 000 zł – 2058,82 zł za metr.
- Zbigniew Babalski swój dom o powierzchni 198 m2 wycenia na około 400 000 zł – 2020,20 zł za metr.
- Ryszard Bartosik swój dom o powierzchni 220 m2 wycenia na 300 000 zł – 1363,64 zł za metr.


#polityka #bekazpisu #wiadomosci #polska #nieruchomosci #pieniadze
  • 17
@wcfilmowe: pkt 2. rozumiem, pkt 1. to jednak w nieruchach ta wartość na ogół wynika z ogólnego wzrostu cen nieruchów. w Łodzi 25 lat temu miałeś mieszkania za kilkaset złotych za metr (od 100zł/metr!!!), zobaczy ile to teraz kosztuje
co w tym dziwnego? Każdy wykopek jest w stanie za tyle postawić własny dom z działką


@Kiedysbedeczerwonka: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

pkt 1. to jednak w nieruchach ta wartość na ogół wynika z ogólnego wzrostu cen nieruchów. w Łodzi 25 lat temu miałeś mieszkania za kilkaset złotych za metr (od 100zł/metr!!!), zobaczy ile to teraz kosztuje


@affairz: no ale nie jesteśmy 25 lat temu i nawet jeśli poseł kupił lub odziedziczył nieruchomość i
@mayek: miałem ostatnio w ręku akt notarialny zakupu lokalu gospodarczego 200mkw w centrum retkini to cena na akcie była 97k, to wychodzi ok 500 zł za metr, też byłem zdziwiony mocno
sam sobie tego nie wymyśliłem


@affairz: Wystarczy spojrzeć na ceny w innych miastach żeby widzieć że z tą ceną 102 zł/m2 jest coś nie tak. Albo pomyłka, albo to było coś czego mieszkaniem nie sposób nazwać.
Mój ojciec w 97 roku sprzedał mieszkanie do pełnego remontu za około 1000zł/m2
@mayek: mówię Ci że lokal użytkowy w samym sercu retki za 500zł/m2 (spółdzielczy) koło 1995 kupiliśmy, pewnie bym był w stanie wygrzebać akt jakbym musiał udowodnić. poza tym ceny są z 1996 roku. dla porównania na osiedlu na którym mieszkam w 2006 były mieszkania po 2400zł/mkw a w 2008 po 4500zł/mkw
@mayek: to 100 zł to wartość skrajna, pewnie za jakieś drewniane rozsypujące się 100-letnie gówno na wylocie z miasta
analogicznie w Łodzi nadal znajdziesz mieszkania poniżej 4k za metr (na ogół brak CO jest powodem), jak również takie za 16k za metr
@prnppp: oczywiście, że zaniżają. Nikt tego nie kontroluje, więc wypisują co chcą. Niektórzy wcale nic nie wpisują i luzik mają. W tym przypadku wrogowie polityczni stają się przyjaciółmi i nikt na drugiego nie doniesie, bo każdy gra nieczysto.