Wpis z mikrobloga

Posiadam kombinezon skórzany dainese avro d2, poleca ktoś jakieś 'cywilnie' wyglądające spodnie motocyklowe? Potrzebuje jakiś dół w którym mógłbym przyjechać do biura, bo nie chce mi się całego kombiaka codziennie zakładać. Koniecznie spodnie z zamkiem, gdyż kurtka jest mega krótka i bez spięcia ze spodniami na motocyklu całe plecy gołe. Muszę kupić cały 'cywilny' zestaw ciuchów na motocykl, czy da się jakoś połączyć tą kurtkę?
#motocykle
  • 10
@manoll: da się wszyć w zamek, więc na upartego jakieś moto jeasny. Ale chyba wolałbym inną kurtkę i moto jeansy do tego. Z drugiej strony chodzenie w tych ciężkich jeansach cały dzień w pracy to tak średnio, wiem bo przerabiałem. Ja ostatecznie jeździłem w kombi do pracy, a w plecaku rzeczy na przebranie. Jak macie szafki w pracy to jeszcze prościej bo rzeczy na przebranie można tam zostawić. Dla mnie to
@manoll: temat motocyklowych jeansów przerabiam od samego początku mojej jazdy na motocyklu. Ostatecznie uważam, że najlepsze i najwygodniejsze są jeansy Spidi. Kupiłem też kiedyś jeansy Rev'it, ale szybko poszły na sprzedaż. Były zbyt sztywne i przez to mało wygodne. Teraz mam jedne jeansy Spidi, ale niestety są dosyć ciepłe. Nadają się tak do 22-24 stopni. Na upalne lato planuję kupić jakiś cieńszy model z oferty tego producenta. Bez problemu jestem w
@persona-dafta: Te paski wydają się spoko ale byłaby to jazda bez ochraniaczy w zwykłych portkach. Wierze, że spodnie motocyklowe dadzą jednak większą ochronę, tym bardziej że codzienna jazda to codzienna szansa na upadek.
@certuz: Rozumiem, że skoro sprawdziłeś kilka marek spodni motocyklowych, to każde z nich będą pasowały do mojej kurtki? Czy muszę ograniczać się do tej samej marki co góra, ze względu na krój czy inne zmienne?

Zależy mi
@manoll: moja wypowiedź bardziej dotyczyła ogólnie jeansów. Obawiam się, że znalezienie takich z zamkiem będzie bardzo trudne. ALE - niektóre firmy (np Rev'it) oferują paski do spodni, które z tyłu mają zamek do spięcia z kurtką. Na pewno byłoby to super rozwiązanie, ale możliwe, że działa to wyłącznie z kurtką od danego producenta. Na szybko wpisałem do google "dainese pasek z zamkiem" i coś tam wyskakuje. Zobacz sobie też paski do
@manoll: Sam mam kurtkę dainese i łączę ją z jeansami motocyklowymi innej marki, poprzez pasek, o jakże wdzięcznej nazwie Dainese Union Belt. Działa to tak, że przez pasek dainese i szlufki w spodniach, przeplatasz zwykły pasek. Z tego co jednak czytałem, pasek ten nie łączy się z kurtkami z kombinezonów. Ja w ten sposób łączę ze spodniami kurtkę tekstylną. Generalnie takich pasków jest multum. Podjedź z kurtką do sklepu i dopasuj