Wpis z mikrobloga

@asdfghjkl: Moja ulubiona przyprawa zaraz po soli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Darknov: Technicznie rzecz biorąc msg to też sól. Tylko że glutaminian sodu zamiast chlorku sodu.

@gaca1111: z dupy mem.. większość sosów sojowych(w tym ten ze zdjęcia) nie zawierają glutaminianu sodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AlvarezCasarez: Każdy sos sojowy zawiera glutaminian sodu. Zresztą ogromna większość produktów
  • Odpowiedz
@gaca1111: A co jest złego w glutaminianie? W Azji wp**ją to wiadrami i jakoś nie widać w statystykach zachorowań negatywnych korelacji względem Europy gdzie zapanowała glutamino fobia i usuwa się go nawet z produktów które były na nim oparte (oryginalna wegeta) i w zasadzie kupowało się je ze względu na charakterystyczny smak glutaminowy. Teraz glutaminian zastąpiono solą i o ile wcześniej podobno były te produkty niezdrowe tak teraz napewno są
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: msg od ajinomoto warto dodać że też jest pochodzenia naturalnego i poestaje w wyniku fermentacji glukozy z cukru trzcinowego. wielu naukowców twierdzi że msg jest zdrowsze od soli głównie z tego powodu że zawiera 2/3 mniej sodu
  • Odpowiedz
  • 11
@Aparatka123 czy pokazując skład chcesz udowodnić że nie ma MSG? Oczywiście że ma. Nie ma dodanego MSG. Podczas warzenia MSG powstaje naturalnie, różnica taka że to bardziej tradycyjny sposób zamiast robionych na szybko "sosów" gdzie ładują MSG z proszku.

@gaca1111: z dupy mem.. większość sosów sojowych(w tym ten ze zdjęcia) nie zawierają glutaminianu sodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Owszem zawierają, na butelce masz składniki użyte
  • Odpowiedz
@Saly: Sos sojowy do rosolu nie pasuje i do kapusniaku i flaczkow tez nie. Nie siej tutaj herezji. Zreszta, ja sosu sojowego nie uzywam i zyje. A maga to super dodatek do zup.
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: ja jako rosół traktuję każdą klarowną zupę wywar z mięsa i mam szczerze gdzieś co tam dokładnie jest. Każda z zup tego rodzaju jest pyszna, niezależnie, czy dodaję imbir czy lubczyk. A MSG to w zasadzie esencja smaku rosołu tj. jak rozpuścisz trochę na języku to czujesz taki typowy rosołowy smak
  • Odpowiedz
@leburaque: Wiem, że pasta, ale mam japońską żonę i sporo Polskich dań to faktycznie wyższa półka w Japonii. Mieszkamy na razie w Polsce, no i np. Najtańsze parówki z biedry w smaku to taka średnia półka w Japonii. Zwykła mozarella tutaj to produkt prawie luksusowy tam. Moja żona uwielbia królika, którego nie da się kupić w Japonii. Dla nich półmisek polskiej wędliny który się stawia przy pierwszej lepszej okazji na
  • Odpowiedz
z dupy mem.. większość sosów sojowych(w tym ten ze zdjęcia) nie zawierają glutaminianu sodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mem fajny, ale nieprawdziwy


@AlvarezCasarez: @Aparatka123: kuźwa, jacy ludzie bywają nieogarnięci nawet w tak podstawowej sprawie, jak odżywianie się. Niedziwne, że potem tyle grubasów/cukrzyków i im podobnych na świecie i prawie każdy grubas by chciał #!$%@?ć, że to na pewno wina jego chorej tarczycy, a nie
PanManieglev - > z dupy mem.. większość sosów sojowych(w tym ten ze zdjęcia) nie zawi...

źródło: comment_1654027786nn4N0nJUGs6IeEHPOlqDnk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz