Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 50k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 12k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 2500 zł miesięcznie odkładam 1200zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 24 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#nieruchomosci #budowadomu
#kredythipoteczny #cyberpunk2077
Pobierz
źródło: comment_1653980955NZay6Tgu99gei9EZIYxGh1.jpg
  • 59
@Bartex16: mam takie same podejście, wyjechałem do małej mieściny, po pracy sobie rybki łowię, chodzę do lasu z buta, na dniach będę dodatkowo właścicielem działki, kupiłem za 40k.

Gdybym nie zwolnił tempa życia i uległ presji to byłbym na hipotece z pół bańki w wawie i #!$%@?ł w korpo.

28 lat mam i dość szybko ciesze się że dostrzegłem co jest w życiu ważne
@Bartex16: no lajtowo, ja w wieku 31 lat właśnie trzeci bardzo podobny wykańczam, oczywiście te 2 są dla dzieci żeby miały na dobry początek życia, Brajan za 4 lata ma osiemnastkę to mu na urodziny wręczę klucze do jego własnego domu a może w tym czasie jeszcze na jakieś fajne auto z Niemiec odłożę
Naprawdę za rządów PiS można naprawdę żyć na poziomie nie to co za Tuska...
@Bartex16: ja np. nie pracuje i nie płacę podatków. Państwo mi daje na moje dzieci a mieszkanie tymczasowe dostałem z mopsu. Z zasiłków zbieram na wkład własny a potem Pan Morawiecki zabierze tym wstrętnym krętaczom informatykom z Norwegii i da mi resztę na moje własne gniazdko w Ostrowie Mazowieckim. Więc da się oszczędzać nawet więcej niż Ty.