Wpis z mikrobloga

W deszczu najlepiej widać dlaczego nie powinno się budować dróg dla rowerów z kostki! Nieutrzymywana, nie konserwowana i nieremontowana regularnie nawierzchnia ulega paskudnemu pofalowaniu co nie tylko utrudnia jazdę ale powoduje zbieranie się wody i dalszą degradację drogi, zimą zaś ta zebrana woda zamienia się w śliskie kałuże albo zamarza i pojawia się lód.

#rower #rowery #drogidlarowerow #zabki #zielonka #boldupy
PanBulibu - W deszczu najlepiej widać dlaczego nie powinno się budować dróg dla rower...

źródło: comment_1653902034h5JHqI5rqhxKdnUgoQVtH6.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Dodajmy, że często taka piękna "droga" z kostki jest traktowana jak droga dojazdowa/darmowy parking dla dostawczaków albo wywrotek zajmujących się utrzymaniem terenu wokół, nowymi inwestycjami w postaci nasad drzew itd. a i bardziej ekstremalne przypadki się zdarzają.
W ten sposób podskakujemy na nierównościach poprzecznych, ulegamy ciągłemu wytrząsaniu, bo ktoś zapomniał, że jednak przydałoby się tą drogę zrobić z kostki bezfazowej, przy wyprzedzaniu i omijaniu pieszych trzeba uważać na koleiny,
  • Odpowiedz
@CrossWolf: Ta... Bo w te szczeliny wsiąkają kosmiczne ilości wody...
Asfalt. Tani, szybko się buduje, łatwy w obsłudze, bardziej wytrzymały i bezkosztowo można go profilować w taki sposób, żeby woda chciała spływać na bok. Kałuże zawsze będą.
  • Odpowiedz
na kostce to akurat dużo lepiej się jedzie


@TM6XUlgvbz5kxzqnzYZF: właśnie wrzuciłem ci zdjęcie pofalowanej ddr z kostki na której można się umęczyć przez wstrząsy i spowodowaną tym utratę prędkości - a ty mi mówisz, że jedzie się lepiej niż po asfalcie xD
  • Odpowiedz
@PanBulibu: ale przecież na nawierzchni nieprzepuszczalnej będziesz mieć to samo, z tą różnicą że nie będzie możliwości żeby sobie woda wpadła między szczeliny kostki, czyli jeszcze gorzej jeśli chodzi o zalegające kałuże
  • Odpowiedz
właśnie wrzuciłem ci zdjęcie pofalowanej ddr z kostki na której można się umęczyć przez wstrząsy i spowodowaną tym utratę prędkości


@PanBulibu: ja tam na rowerze nie mam problemu na kostce, nawet jak jest pofalowana. No i to nie wyścig.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: no właśnie chce dotrzeć samochodem do pracy to porobili ograniczenia, radary i progi zwalniające. #!$%@? bandyci, a ja tylko chce w sensownym czasie dojechać.
  • Odpowiedz
@melba: jeśli nie odróżniasz fatalnej infrastruktury rowerowej od środków uspokajających ruch samochodów żebyście nie #!$%@? wszędzie bez opamiętania - to masz spory problem xD
  • Odpowiedz
@PanBulibu: to ty masz cały czas jakieś problemy z kierowcami, ddr itp.
Ja tam wsiadam na rower i zawsze wracam zadowolony, a nie sfrustrowany bo (złe ścieżki, źli kierowcy, złe znaki i #!$%@? wszstyko złe)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanBulibu: asfalt do drogi rowerowej pęka po pierwszej zimie, przecież woda w asfalt też wsiąka, potem tam zamarza i rozsadza go od środka. Żeby tego nie było to trzeba by porządny asfalt, a nikt takiego nie położy na #!$%@? ddr XD kostka jest dużo bardziej ekonomicznie opłacalna, bo łatwo można ją poprawić, asfaltu już tak nie poprawisz, dasz łaty to zaraz będą znowu narzekać.
  • Odpowiedz
To może powinny być z płytek chodnikowych lub jumbo wtedy woda wsiąkałaby w szczeliny.


@CrossWolf: nie, powinna być z asfaltu wylanego tak, żeby ściekała z niego woda.
Asfalt jest lepszy, tańszy, bardziej efektywny energetycznie, trwalszy i bardziej bezpieczny.

@melba: no i fajnie, udanych podróży
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Znam tę drogę, tam od początku kostka była ułożona nierówno, zawsze się wkur..am jak tamtędy jadę, że ktoś to odebrał od wykonawcy bez zastrzeżeń.
  • Odpowiedz