Wpis z mikrobloga

Dziś przeglądając mirko, wyświetlił mi się wpis jakiejś dziewczyny, która jak sama określiła była "sexworkerką" i boi się o tym powiedzieć swojemu nowemu facetowi, na której jej zależy. Pomijając już czy to bait czy nie - zauważyliście, jak na przestrzeni lat zmieniło się nazewnictwo/terminologia/nomenklatura? Jakaś taka totalna nowomowa, która ma na celu uniknąć obraźliwych sformułowań określających to czym się owa kobieta zajmowała.

Kiedyś powiedzielibyśmy o takiej kobiecie wprost - "prostytutka", "ladacznica", "dziwka", "kobieta lekkich obyczajów", "kurtyzana", "#!$%@?", "zdzira", "latawica", "ulicznica", "bladź", "wycieruch", "#!$%@?" - źródło: sjp.pwn.pl

Dziś, aby uniknąć tych pejoratywnych określeń, jednoznacznie źle kojarzących się całemu otoczeniu wyżej wymienionej osoby, takie dziewczyny określają się mianem "sexworkerki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardzo modne stało się też wrzucanie nagich zdjęć/filmów do internetu za pieniądze, co niegdyś było określane mianem "e-prostytucji". Tu również nastąpiła zmiana, teraz taka dziewczyna jest "posiadaczką konta na onlyfans" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drogie panie, mam takie przesłanie - to co robicie może mieć różną nazwę, możecie używać różnego słownictwa, totalnie innych określeń na to, co robicie za pieniądze. Terminologia może być zupełnie inna, ale nic nie zmieni faktu, że wciąż uprawiacie najstarszy zawód świata czyli prostytucję.

#logikarozowychpaskow #seks #p0lka #heheszki #bekazlewactwa
TechnoYoda - Dziś przeglądając mirko, wyświetlił mi się wpis jakiejś dziewczyny, któr...

źródło: comment_1653890441R1LJASmn0osMqiClwxr3IO.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@TechnoYoda: co prawda, to prawda :) ale one powiedzą, że są wyzwolone, że to praca ciałem, jak modelki bla bla bla, bo nie chcą się pogodzić z tym, że ich grupa odbiorców to upośledzeni spermiarze, którzy walą konia nawet do zdjęć dłoni, albo pachy w odpowiedniej perspektywie xD
  • Odpowiedz
@TechnoYoda:

Dziś, aby uniknąć tych pejoratywnych określeń, jednoznacznie źle kojarzących się całemu otoczeniu wyżej wymienionej osoby, takie dziewczyny określają się mianem "sexworkerki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ja tylko nie rozumiem co w tym złego. Przecież wiadomo o co chodzi.
  • Odpowiedz
@TechnoYoda zdarzylo sie slyszec jeszcze okreslenie ze zajmuje sie "sensual massage". Okreslajac swoje zajecie w ten sposób próbują odcinać się od zwykłego dziwkarstwa które tak naprawdę uprawiają.
  • Odpowiedz
@TechnoYoda: To jak w tym komiksie o standardach ładowarek:

Jest 10 określeń na prostytutki -> Tak nie może być! Wszystkie te określenia nacechowane są negatywnie. Musimy wymyślić nowe określenie, żeby odciąć się od krzywdzących stereotypów. -> Jest 11 określeń na prostytutki
  • Odpowiedz