Wpis z mikrobloga

Ukraińskie wojsko otrzymało od Polski 18 sztuk nowoczesnych samobieżnych armatohaubic KRAB - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Według naszego rozmówcy z kręgów rządowych chodzi o wyposażenie dla trzech dywizjonów artylerii. Polska przeszkoliła także stu ukraińskich artylerzystów z obsługi armatohaubic KRAB.

Jeśli to prawda to niemieckie 7 sztuk Pzh-2000 wygląda biednie. Norwegia wysłała podobno 20 sztuk M109 a największa gospodarka europy 7 sztuk?
Czasami sie zastanawiam czy Knaclerz niemiec już swojego CV nie wysłał a te gadki z putinem czy to nie rozmowa kwalifikacyjna XD
#ukraina #rosja
Pobierz ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - >Ukraińskie wojsko otrzymało od Polski 18 sztuk now...
źródło: comment_1653822595pqQAAX5aLKAoodRpzoTQdN.jpg
  • 19
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Taaa, ale J. Wolski i jakiś generał na Historii Realnej opowiadał o tych niemieckich artach i mówili zgodnie, by się nie śmiać z tego, że jest ich tylko 7, ponieważ to zajebiście potężne maszyny i rzeczywistą ich wartość na polu bitwy należy przemnożyć 4 razy, w stosunku do sprzętu, którym dysponują Ukraińcy i Rosjanie ¯\_(ツ)_/¯
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

No nie wiem...

Z tego co mówili ludzie, o których wspomniałem wcześniej, to te Pzh-2000 to naprawdę #!$%@? w kosmos sprzęt ¯\_(ツ)_/¯
No i z tego co zrozumiałem, to nie byłoby problemem wysłanie Ukraińcom tego sprzętu. Problemem jest wyszkolenie ludzi, by mogli z niego korzystać...

Poza tym, Niemcy nie lubią wychodzić przed szereg. Może ciągle nie wierzą w możliwą wygraną Ukraińców, stąd uznali, ze 7 szt. to odpowiednia ilość.

W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Thorrand: masz tylko inny system obliczania kątów (azymut i odchylenie) u ruskich jest 0-6000 w NATO 0-6400 wydaje mi się że takiego KRABa da się ukierunkować koąromierzem-busola PAB (Stara ruską) wystarczy tylko te kąty przeliczyć z tysięcznych(ruskie) na milsy(NATO) . Mam gdzieś na to wzory
@Traczex:

Ok :)

To może ogarnęli dość szybko, nie wiem.

Nie widziałem, by Ukraińcy gdzieś skarżyli się akurat na opóźnienia związane z zachodnimi artami, więc po co zakładać, że takie są. No i oczywiście akurat ze strony Niemiec ¯\_(ツ)_/¯