Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

Mam na oku fajną działkę w atrakcyjnej cenie. Patrząc na dostepne nieruchomości jest to jedna z ostatnich ziem w moim mieście gdzie nie byłbym skazany na dojazd gdziekolwiek autem (szkoły dzieciaków, komunikacja, sklepy, pozostała infrastruktura). Tutaj wszystko w zasięgu spaceru, dodatkowo rodzice niedaleko (ale w bezpiecznej odległości ( ͡° ͜ʖ ͡°)) więc i młodzież będzie można odstawić. Pomijam działki w chorych cenach.

1000m2, z mediami, około 50k mniej niż podobne metraże. Ale oczywiście z jednym ALE.

Obok działki jest wąski lasek na 20m (raczej nie do zabudowy) a zaraz za nim ruchliwa ulica. Nie żadna krajówka a zwykła miejska gdzie auta jeżdżą co jakieś 10 sekund, wieczorami już radziej. Neidaleko też biedronka i targowisko co generuje dodatkowy ruch w określonych porach.

Pomimo gęstego zadrzewienia na działce to słychać.

Pytanie - jak się żyje w takich warunkach? Uciążliwe? Idzie się przyzwyczaić?

Pytanie drugie - czy są jakieś realne sposoby odcięcia się od hałasów? Żaden mur (mpzp) czy wał (wąska działka) w grę nie wchodzą,

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu #architekrura #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629245b5417d0b5a05120a74
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wielu ludzi tak mieszka i jakoś żyje, nawet przy bardziej ruchliwych ulicach. Moim zdaniem taki hałas uliczny jest gorszy od pociągu czy samolotu, bo jest mniej przewidywalny i mózg nie uczy się go ignorować. Jedyne co możesz zrobić, to zainwestować w dobrej klasy okna o zwiększonej dźwiękochłonności.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf
Chyba ze latem śpisz przy otwartych oknach i raz na jakiś czas karetka, straż pożarna czy debil z dziurawym tłumikiem będzie cię budzić
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest nic, przewaga plusów ogromna, #!$%@?ć ulice, zastawisz szopami, wysokimi drzewami szczelne okna będzie dobrze, mogę też pokazać jak taki szum uliczny zmniejszać za pomocą nagłośnienia z aktywną redukcją szumów, efekty są fenomelne aczkolwiek ludzki mózg działa tak że i tak podgłasza wszystko więc będziesz słyszeć ale nie będzie to uciązliwe
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 20m to bardzo mało będzie słychać. Jakby samochód jechał co 2 min to spoko, natomiast co 10 sec to tak jakbyś mieszkał 2o m od autostrady. 1 km od takiej drogi to minimum. Chociaż moja różowa mieszkała całe życie 100 m od S-ki i tam wszyscy byli jyz przyzwyczajeni. Z tym ze to in tak zbudowali drogę. Natomiast ty możesz wybrać.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie polecam, mieszkam przy linii kolejowej i ruchliwej trasie, a auto co dziesiec sekund to spory ruch naprawde. Wieczorem okna nie otworzysz, ksiazki nie poczytasz, tv ciezko ogladac, na tarasie nie wypoczniesz bo slyszysz szum. A bedziesz tam mieszkal juz na lata, a nie rok czy dwa.

I nieprawda jest ze idzie sie przyzwyczaic, przejedzie ci motor albo jakis debil pod oknem w nocy i cie obudzi i przeklniesz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kupuj opie, brzmi nieźle, ludzie żyją w centrach miast i nic im nie jest
@xdrcftvgy: może masz jakąś nadwrażliwość sensoryczną

Mózg z czasem przyzwyczaja się do tła, miałem szkołę średnią koło linii kolejowej i po pierwszych 3 miesiącach przestałem je słyszeć.
Motopedały to akurat potrafią hałasować z kilometra, ciężko znaleźć miejsce z takim buforem od drogi.
  • Odpowiedz
1000m2, z mediami, około 50k mniej niż podobne metraże


@AnonimoweMirkoWyznania: A może są tu inne haczyki? Masz badania geotechniczne? Jeżeli to ostatnia działka w mieście, to trochę dziwi niższa cena - pomimo hałasu. Upewnij się, że bez problemu wybudujesz na tej działce dom.
  • Odpowiedz