Wpis z mikrobloga

@zyxgl: Ale jesteś głupi. Pisałem wyżej ze woda ma minerały bo ma przewodność około 150-200 ppm. Destylowana to by była z odwróconej osmozy a i tej używam do akwarium, po osmozie mam 11ppm wiec nadal nie jest absolutnie demineralizowana.
@trujacybluszcz: swieza woda z kranu jest pycha, ale nie nadaje sie do gotowania. Czajnik zarasta kamieniem, a kawa i herbata smakuja po prostu zle. Jesli woda jest bardzo twarda to mozna zauwazyc kożuch na herbacie który mieni się jak benzyna w kałuży, a herbata jest mętna i niesmaczna. Dzbanek robi robote
@fraciu: na wytworzenie dzbanka? No ale ja ten dzbanek mam już s 2 lata. Skoro wkład filtra waży tyle co 2 butelki w zastępuje ich z 40 to bilans jest na plus. Filtry ma bardzo dużo sensu - mieszkam blisko głównej magistrali wodociągowej we Wrocławiu i bez tego filtra woda cholernie daje chlorem. Żeby się tego pozbyć trzeba ją zostawić w jakimś naczyniu na 2h - filtr oszczędza ten czas -
@fraciu: czyli twoim zadaniem lepiej przewieźć 60 kg wody z Nałęczowa niż 150g filtr z Kielc?
Ale czego idzie na wytworzenie? Skoro filtr składa się 50 g plastiku to myślisz, że do wytworzenia takiego filtra idzie 4 kg plastiku? Widziałeś jak wygląda wtryskarka?
Wytworzenie węgla aktywnego to zwykła piroliza, można do tego wykorzystać różne odpady - np. łupiny orzechów. Dodaje się tam odrobinę soli srebra żeby nie na węglu bakterie nie
Jakbym nie używał filtrów, to bym i tak musiał kupować filtr do ekspresu do kawy, na początku założyłem ten z zestawu po zakupie ekspresu i lałem wodę z kranu, to szybciutko się kamień osadzał na pojemniku na wodę. Wiec zacząłem lać wodę ze sklepu, a odkąd używam dzbanka z filtrami to nie ma problemu i sobie to cenię. Przede wszystkim to spora wygoda, bo nie trzeba taszczyć butelek i nie walają się
dzbanku starcza na 150l

butelka ma 1.5l

150/1.5=100

waga butelki to 32g

32g*100 = 3.2kg - tyle musiałby ważyć plastikowy filtr, aby wyszło podobnie. Waży ok 125g i nie jest w całości wykonany z plastiku.

Gdyby zaś był cały z plastiku to jest 25 razy bardziej efektywny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Imo spoko wynik


@Widac: Masz chociaż blade pojęcie o czym piszesz? O konstrukcji takich dzbanków (i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Niesamowite, że są ludzie, którzy nie rozumieją, że nie wszędzie kranówka smakuje tak samo XD
w dużych miastach kranówa często #!$%@? i nie bez powodu producenci prześcigają się kto lepiej przefiltruje jej smak. eot.
jakość wody z kranu jest dramatyczna i jeżeli pić to tylko po przefiltrowaniu takim dzbanku


@LongWayHome: a wiesz, że jakość wody jest masakrycznie lokalną kwestią i może się diametralnie różnić co zaledwie paręnaście kilometrów?

Tak wyglada u mnie filtr gąbkowy 1 mikron po 3 tygodniach, o tym syfie pisze. Do tego węgiel usuwa resztki chloru.


@dildo-vaggins: no to pewnie byłbyś zachwycony wodą destylowaną bo byś miał filtr czyściutki jak nowy,