Wpis z mikrobloga

@Alakecz: Hmm, ja widziałem badania przeprowadzone przez wodociągi bezpośrednio u nich, a nie w domach użytkowników. Przykładowo mieszkania mojego wujka i mojej matki są oddalone od siebie o 2km, kranówa u wujasa jest zajebista(prawie jak źródlana), a u mojej matki woda już zajeżdża metalem ( osiedla budowane mniej więcej w tym samym czasie).
  • Odpowiedz
@Viza: możesz sobie zanieść wodę do sanepidu i ci zbadają czy jest faktycznie czego się bać. Wydawanie setek złotych na filtry w ciągu roku jest zwykle niekonieczne, a ludzie to robią w ramach jakiegoś dziwnego konformizmu.
  • Odpowiedz
można go ze sobą wszędzie zabrać. Dużo lepsze niż kupowanie wody w plastikowych butelkach


@trujacybluszcz: I jak jesteś w środku miasta, i chcesz się napić, to zamiast wejść do sklepu po butelkę wody, wyciągasz z pasiastej ruskiej torby dzbanek filtracyjny i nabierasz wody z kałuży?
  • Odpowiedz
@Alakecz: No właśnie, kwestia mieszkania ma tu chyba istotne znaczenie. U rodziców wodę z kranu piłem często, smaczna i w ogóle. Budynek z połowy lat 90-tych. Teraz mieszkam w poniemieckiej kamienicy, ocieplona, klatka odświeżona, ale wspólnota ni #!$%@? nie pomyślała by co prawda nie poniemiecke, ale i tak już stare rury powymieniać w całym budynku i są w kiepskim stanie. Dlatego teraz używam takiego dzbanka jak op. Nie dość że
  • Odpowiedz
Przefiltrujesz pare litrów i woda nie leci, a taka brita czy aquaphor (czy jakoś tak) śniło 100 litrów przepuści.


@Krzysztof53647: Jesteś pewny że wlewasz wodę z kranu a nie z odpływu ściekowego xD? Sporo filtruję i nigdy nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z zapychaniem, pod koniec użyteczności filtra woda smakuje inaczej i to jedyne co się z nim dzieje.
  • Odpowiedz
@MusztardowyTygrys: Tak z twojego, zwanego twoja inteligencją - czysty ściek.
A tak na poważnie to takich dzbanków używam grubo ponad 10 lat jak nie 13 i jedyne problemy są z firma dafi. Wszystkie 4 filtry co były w paczce były kiepskie. Ilość granulatu jest bardzo mała, a zatyka się od razu. Co ciekawe używając innych filuternie to ilość granulatu jest duza, kulki nie zmieniają pozycji i zapewne temu woda przepływa.
  • Odpowiedz