Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ile może tak "ćmić" zatruty ząbek do kanałówki. Dwa tygodnie temu byłem po raz pierwszy z bolem go zatruć i fikałem dentyście po fotelu wiec wwiercił się ile mógł i zatruł go 1 raz, tydzień później w poniedziałek dojechał dalej no i się zaczęły ćmiące bóle. Pomagają ibuprofen ale nie chce tego brać jak dropsów a kolejna wizyta dopiero na 7 czerwca.
#dentysta #zeby
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polskinielad: myślałem, że zatrucie daje szybsze efekty bo ludziska pisali coś o 6-7 dniach () Mam ochotę go już wyrwać niż się nad sobą tak znęcać, a ostatnia wizyta zamiast ulgi dała mi traumę i to mimo końskiej dawki znieczulenia.
@CzarnyOwiec: może cały czas, a może zacząć bardziej, a może przestać. To jest loteria.Jak nie masz w całości ekstyrpowanej miazgi, to niestety może to trwać. I nie miałeś go raczej "trutego", tylko zakładane lekarstwo.

@niegwynebleid: Nie do końca, samo właściwe leczenie kanałowe robi się na jednej wizycie, ale często przygotowanie zęba, a potem odbudowa odbywa się na innych.
@SkrytyZolw: wuja tam. Miałem kiedyś rzeźnika który truł moje szóstki. Które się nie chciały wytruć jakoś. Kilka wizyt na zęba, tygodnie bólu.
10 lat temu na szczęście trafiłem na romanika we wrocławiu gdy jeszcze miał dobre ceny. Męczył się z moją jedynką przez chyba 3 godziny bo narzędzia mu nie dosięgały, ale dał radę.
Aktualnie jestem po endo piątki - 1,5 godziny, cztery kanały, bez bólu i problemu. Tomograf, mikroskop, RTG
@niegwynebleid: Jeszcze raz, na spokojnie, przeczytaj mój komentarz ze zrozumieniem, a potem jeszcze raz się zastanów nad tym co napisałeś. Co to może znaczyć, jak myślisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

samo właściwe leczenie kanałowe robi się na jednej wizycie


Zatem z czym się nie zgadzasz w swoim komentarzu? Ja wiem, że czasem się nie chce, ale trzeba myśleć przy pisaniu komentarzy, nawet na wykopie xD

ale jeśli
@niegwynebleid: Typowy wykopek jest typowy, nie wie o czym mówi, ale mu to nie przeszkadza xD

To zależy, jaką odbudowę robi. To zależy jaki ząb i ile kanałów. To zależy w jakim stopniu zniszczony był ząb. Jest tu wiele czynników, które należy uwzględnić. Ja jestem dentystą, wykonują tą pracę na co dzień. W 95% przypadków leczenie kanałowe odbywa się na jednej wizycie, plus 2 oddzielne wizyty na przygotowanie zęba, a potem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: nie wiem co to byly za dziwne zabiegi ale najpierw jakieś borowanko a potem wtykanie jakiś igieł, jakiś niebieski środek na wacik a potem przykrycie jakąś gumą.i jeszcze zdjęcie ząbka. Kolejna wizyta ma trwać 3 godziny () lekarstwo i plomba głęboka była już kiedyś bo to ząbek z bolesną historią. Jak pytałem lekarza czy to trutka to powiedział, że tak. Ząbek to szóstka jak dobrze liczę
Jak pytałem lekarza czy to trutka to powiedział, że tak


@CzarnyOwiec: Pewnie stwierdził, że to zrozumiesz, zamiast pasty antybiotykowo-steroidowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co tu idzie zrobić aby nie bolało


Nie wiem na jakim etapie jesteście. Ponowne otworzenie zęba, dokładne ekstyrpowanie miazgi, wstępne oczyszczenie kanałów i z powrotem lekarstwo, a potem zamknięcie zęba szczelnym wypełnieniem zapewne by pomogło. Najlepiej by było jak najszybciej tego zęba przeleczyć. Zgłoś,